avd1. Belunga west var riktigt bra bakom wild love senast och kan få revanch här idag. Lies E har ruggiga fart resurser men får det inte alltid att stämma utmanar normalt. Havana boko kan flytta på sig och är relativt travsäker. Med bra ryggar avslutar ekipaget alltid vasst.
avd2.Här är det relativt jämnt. Draget är Grande diva sisu som öppnar snabbt och kommer från stall i toppform. Är inte beroende av spets allra bäst på rulle. 7 procent. Golden Tricks kan vara ett nytt ämne hos Daniel Reden den har otroligt mycket fart i sig och med klaff biter det bra 10 procent. Mega skrällen är Gina Meras som kan få loppet om det körs tufft där framme. Hon får ett fint lopp. Ganga bea (namnet) kanske blir ännu bättre barfota runt om? intressant ändring.
avd3. Melby Hoffa är bästa hästen och skall normat vinna men Lärlingar och här kan det hända lite. Jag lyfter upp Father and sun som kommer bomba mot spets och släpper kanske?. Passa även the trick vick var lite sämre senast men idag fick hon ett perfekt läge för en smygare. Kusken är också duktig.
avd4. Eagle eye sharry är startsnabb och har bra chans att leda loppet runt om i jämnt lopp. Spets och slut. 20 procent.
avd5. Så jäkla bra Peters häst var senast troligen är det proppen ur nu? laddas mot spets och vem skall slå honom? toppchans!
avd6. Hail marry är mycket bra och kommer hon till spets är det nog game over hon har 9 av 9 därifrån. Men jag är lite inne på att Johan testar med Guzz M 9 procent toppform och intressant att se i ledningen Power är också i fin författning. Taktik? Admiral as har högform och utmanar om de kör tufft där framme.
avd7. Det ser onekligen lovande ut för San Moutor som bara har förlorat en gång och det var i kriteriet det ser bra ut på pappret och detta är en toppchans men jag vill ändå gärna ha med lite i slutet. Select news är en rå talang som gör bra lopp hela tiden men från tuffa lägen. Fint läge och Torbjörn upp ++ Ny rycker man skorna på Herkules kanske blir det spets och slut? Manny M är också kvick ut men inte beroende av spets utan brukar ofta få gå i 3-4 spår i sista sväng. Fint läge nu ++ Smällen Hulken Sisu som ofta få dra tåget men håller farten hela vägen in. 0 procent. Vi streckar de som normalt har med utgången att göra. Men jag fyller på med lite lyxstreck.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
|