Visa ett inlägg
Gammal 2020-11-21, 14:52   #67
NicklasA
 
Reg.datum: okt 2012
Inlägg: 439
Sharp$: 3138
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Stankarn Visa inlägg
Högintressant omgång. Spelarkollektivet uppe på läktaren i flera lopp.

Speek-of-the-week:
6 Opulent Tile
Kort distans. Sitter i spets efter 50 körda. Har härdats på rikstoton på sistone. Johan "skrällis" Untersteiner i sulkyn. Går en låg 11-tid alla dar i veckan (hälften av gänget ska väl rekordsänka 2 sekunder för att ens vara med på målfotot). 8%!

Dagens stänkare:
10 Sweetman och 11 Spartak Face. Helt bortglämda idag. Har dåliga lägen men ärligt, 4 Frodo S. är väl inget att hålla i handen? Helt chanslös att svara spets mot Easy Cash när de möttes på Valla i juni. En Easy Cash som inte varit bra på slutet. Nä, om man inte spikar Upper Face i den hår avdelningen ska man nog ha med de här båda. 5 ggr pengarna på plats, om man gissar rätt. 2%!

8 Harran Boko. Himmaplan. Förmodligen dödens utanpå megalampan Elian Web. Och därifrån ska han slås! Harran Boko alltså. 4%!
Håller helt med dig ang 6 Opulent Tile i avd3. Tror den är bra mycket hårdare än resten och mer snabbhet i benen.
NicklasA är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat