Visa ett inlägg
Gammal 2010-11-01, 00:44   #137
Lemasive
Banned
 
Reg.datum: jan 2010
Inlägg: 1 975
Sharp$: 2021

Allsvenskan 2012
Stats: 2 - 1 - 0
ROI: 146.67%
Vinstprocent: 66.67%

Standard

Citat:
Ursprungligen postat av DHIP Visa inlägg
Det finns fortfarande inget bevis på att det är som ni säger.....

Sen är jag absolut inte här för att försvara nåt alls. RoK behöver knappast mig för att försvaras.

Jag var nyfiken på varför man startar en tråd om en plankprofil på en annan sida. Varför man överhuvudtaget bryr sig om holms om allt med hans sida bara är skit osv.

Det jag får för mig är avundsjuka. Men så är det tydligen inte har jag fått förklarat för mig.

Läser man vissa saker som skrivs om Baggio så är det ju många på denna fantastiska sida som kanske inte heller har alla hästar i stallet!

Lägga ut en bild och skriva att det ser ut som nån som förlorar hela sin A-kassa osv?
Ofta möts aggressioner med detsamma, det eskalerar och blir en konflikt. Det är en naturlig del av människans natur, även online.

Baggio är säkert inte fullt så retarderad som han verkar, även om han uppenbarligen är väldigt ung i sinnet och beter sig därefter.


Jag tror du misstar avundsjuka, med avsky. Det äcklar rätt många att Holms sitter och tjänar pengar på människors olycka, att han nazistmoderar all kritik. Om ett gäng människor vill stoppa en kille som lurar av pensionärer pengar genom olika scams, är dom då avundsjuka?

Det är möjligt att hatet mot R&K har ökat lite väl mycket, men sådant är ganska lätt hänt.
Lemasive är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat