Visa ett inlägg
Gammal 2021-07-19, 19:04   #1
Basse
 
Reg.datum: mar 2012
Ort: stockholm
Inlägg: 15 403
Sharp$: 30288
Standard

V64 Skellefteå 19/7


Avd1

7 Swagger vinner normalt loppet. Blir släppt till ledning de andra får köra om andraplatsen. Spik!

Avd2

4 Flybywire och 5 Flying Duck bör göra upp om segern. Bägge hästarna är bra men om de skulle tävla för hårt mot varandra vill jag ha med ett par skrällbud också.

Både 6 Tinto Three och 3 Red Jamie är snabba ut och lär få bra positioner i loppet. Med rätt lopp så är de skrälldugliga singelprocentare.

Avd3

3 Devils Tongue är jag rätt övertygad om är bästa hästen i loppet. Satt fast med krafter kvar sist och har nytta av det i kväll. Näst sist galopperade DT bort segern i sista sväng. Spik!

Avd4

8 Liquify’em slår man på skor idag. Trist utgångsläge och jag dissar.

11 Fox Star och 4 Hippokrates F gör upp om segern i första hand.

11 är bästa hästen i loppet men 4 kan vara ledaren och utmanar.

1 National Knight och 6 Mr Avici streckas också.

Avd 5

3 From the Mine spetsar och blir otroligt svårslagen i ledning.

Gillar normalt Selmer I.H men jag tycker inte hästen varit lika bra i år som tidigare. Selmer måste vara helt på topp för att kunna slå FTM från dödens.

Spik på From The Mine!

Avd6

8 Kalmar bör vara helt överlägsen OM han travar felfritt ett helt lopp.

Då jag knappt använt använt några streck alls så garderar jag med 3 hästar.

9 Tangen Frikk är min andrarank i loppet. Gjorde ett mycket fint lopp i Sverigedebuten sist. Verkar ha rätt skalle och går hela vägen in i mål.

3 Stålviktor startar 20m före de bästa och har gasglade Ove A i Sulkyn.
Leder nog länge och kan hålla hela vägen om de andra kör för sent.

13 Lome Storm står 20m bättre till mot Tangen Frikk jämfört med sist de möttes. Tycker intrycket på Tangen Frikk var bättre men givetvis kan Lome Storm vinna loppet om 8 Kalmar kommer bort.


1x4x1x4x1x4= 64 rader och endast V6

För 256kr får man systemet X4 och får då chans på 10 st V6:or

Tror man att 8 Kalmar går felfritt så spikar man i sista också.

Då kommer man undan med 16 rader i kväll .


Utdelningen på V6 blir troligtvis inte hög i kväll. Men med V6 och ett litet system som varvas några gånger kan det bli bra ändå.

lycka till alla som spelar i kväll!
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
znipstern (+6), Liisa (+5)
Basse är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat