Visa ett inlägg
Gammal 2022-03-03, 17:51   #3
Gotland
Administrator
 
Reg.datum: feb 2017
Inlägg: 7 940
Sharp$: 6251
Standard

I den avslutande avdelningen borde man väl kanske spika favven från spår 5 på 1640 men jag tror mig ha hittat lite av varje att ta med vid gardering.

Först ut och värst emot är nog 3 Mas Credit som siktar på ledningen och kanske kan lyckas svara ut favoriten från start. Från ledningen ska man slås!

11 Heart of Courage ska maxxas med första bike (nåja, två ggr hybrid hittar jag) OCH första barfota. Ska vi gissa att liven hissar den i afton? Står i 8% nu men lär dra iväg till tvåsiffrigt. Åker med trots bakspår på kort. Det är ju ändå Åby!

Bland skrällarna känns 4 Cester lite småkul till 3% och kanske kanske kanske kan det vara dags för första segern för 1 Majors Amore (1%!). Hästen tog en finfin andraplats på Halmstad i dimman i januari och avslutade fint då med en lång spurt. Hästen har testat kort hela EN gång tidigare och kom då i mål som femma på finfina tiden 14,1 trots en redig startbrasa. Kanske kan lifta med i ryggar och avsluta vettigt igen??

Kul platslir åtminstone! Jag fick 5,30 på SvS!


Lycka till!



(PS, jag började plugga bakifrån idag. Det kanske syns...)
__________________
Mer kass än vass - men glad ändå!


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Gotland är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat