Citat:
Ursprungligen postat av mr_stylez
Tror du Brother Bill kan hålla spets i årsdebuten Shooter? Blir ju lite solfjäder kanske för de andra, men känns tufft att han ska svara ut 5 och/eller 6 tycker jag, oftast är ju hästarna lite mer på tårna och startsnabba med ngt lopp i kroppen tycker jag iaf?
Det loppet känns svårt för mig, får 1 5 lr 6 spets enkelt vinner ju den hästen, men med körning 3-500 m så kommer ju det öppnas upp för 4 (tror ej den laddas) 9 och 10. Jag fegar och tar alla de sex hästarna där tror jag 
|
Ja, jag tror det nu när Disco är struken. Nurmos har tränat hästen tuffare än han brukar träna sina pållar före årsdebut och skulle han inte lyckas med det så kan han nog komma ut tidigt. Känns som att det kan vara Elitloppsplaner med i bilden.