Uppdatering:
Som det ser ut nu kommer jag gå på en av tre varianter:
1: Spik på nr 5 Önnes Saga i kallblodsloppet. Den har imponerat, Jimmy Jonsson kör väldigt bra för närvarande, van att möta äldre hästar, perfekt spår, inte med i ngn spetsrusning och bättre läge än värsta hoten på bakspår 10 och 11.
Tycker mycket talar för den. (Edit: Det som är mot är att den haft 2 inställda lopp på slutet och väl långt mellan starterna).
2:
- Gå kort i avd 2 på spetshästen nr 4 och bästa hästen nr 8. Favoriten steks givetvis helt till iskall procent..
7 och 10 kräver tempo här och det tror jag inte det blir i detta loppet.
- Samt spika nr 4 Castle racha avd 7, som har superform, och blir bättre hela tiden, samt bra startspår, kommer sitta fint till, kanske till och med spets? Låg procent och spelvärd!
3:
- Spika nr 9 Gordon Brodde avd 6. Otroligt snabb för klassen och slår barfota väl ut spelar nog ett uselt spår 9 ingen roll, den vinner ändå. Tränaren uppåt!
Fin till 16% just nu.
Ska klura vidare på det!
__________________
Kuskar som inte försöker vinna, kanske inte bör vara kuskar.....
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
Senast redigerad av mr_stylez den 2022-04-20 klockan 16:10.
|