Ogiltigt spel-ID: 156744
Hade/Har en writeup men glömde köpa cigg
Santo Andre var egentligen tvungna att vinna sin förra match mot Ipatinga hemma men kryssade trots 2-1 ledning i andra halvlek och nu är det i princip kört. Bara en seger här kan ge dem nytt hopp så de måste gå framåt vilket lär straffa sig hårt då de borta har 8 raka förluster och 12 insläppta på de 4 senaste bortamatcherna.
Recife är 3 poäng från uppflyttning med 3 omgångar kvar men chansen finns absolut då America Mineiro darrar och de spelar samtidigt borta mot Sao Caetano där Sport nyligen fick stryk. Sport och America möts dessutom i nästa omgång.
Germano och Daniel Paulista är tillbaka i hemmalaget och kommer ge gamle Bundesligabrassen Marcelinho sin föredragna fria roll på mitten,han är fortfarande klass i den här ligan.
Marcelinho,Ciro och Co vinner den här matchen och förmodligen med flera mål. Inget stort fan av -1.25 linan men -1 är taget
Sport: Magrão; Dadá, André Leone, Igor e Dutra; Germano, Daniel Paulista, Romerito e Marcelinho Paraíba; Ciro e Wilson.
Santo André: Neneca; Cicinho, Douglas, Halisson e Dênis; Wendel, Walker, Allan e Aloísio; Rychely e Borebi.