Citat:
Ursprungligen postat av olle
Faran är väl att V75 omsättningen påverkas negativt när ”vanliga” spelare får så liten del när de under flera månader konfiskerade pengarna ska delas ut.
Enligt diskussioner på twitter låg omsättningen från utlandet på 20-25 mkr igår. Bara storvinsterna till det finska spelsyndikatet låg på närmare 50 mkr så vanliga spelare är gigantiska förlorare.
Dom har nog betydligt större chans vinna genom att köpa trisslotter . Där har alla samma chans att få komma till tv4 och skrapa fram 10-100 tkr i månaden i 10-25 år.
Men Hans G kan i alla fall i eftermiddag berätta om Harry Boy liraren som blåste finnarna på en del av jackpoten igår. Och snart berättar spelbolaget att insamling till ny multijackpot drar igång.
|
Om inte ATG byter fot helt så är vi befriade från Multi-JP på V75 till framåt hösten i alla fall.
De senaste åren har Summer Heat samlat ihop pengar på V86 istället.
__________________
Spelälskande gringubbe som hellre klagar en gång för mycket än gång för lite!
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
|