Visa ett inlägg
Gammal 2023-09-26, 16:39   #2
SwedishHorseRacing
 
SwedishHorseRacings avatar
 
Reg.datum: jun 2018
Inlägg: 1 106
Sharp$: 2952
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av incitatus Visa inlägg
Det klagades, häcklades kanske, på Jormas dåliga V75 facit, vann knappast några V75 lopp trots bra hästar (hårt spelade)


Nu körs Nurmos hästar allt som oftast av Sveriges hetaste kusk Magnus A Djuse, på solvalla tar de regelbundet 3 4 eller 5 raka segar ,

MEN

På V75 är det enda möstret 5 raka förluster, eller fler, ofta med hårt spelade hästar inte sällan favoriter, o ofta galopperar de sista halvvarvet



Men var det Jorma som var problemet, eller ligger/ låg det i att han mestadels körde Nurmoshästar på V75, MaD verkar inte göra det så mycket bättre med Nurmos hästar på V75 trots att stallet visar kanonform hemma på Solvalla.
Ja, konstellationen Nurmos/Djuse har väl inte gått så bra på V75. Magnus har ju kört dom i galopp rätt ofta.
SwedishHorseRacing är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat