Visa ett inlägg
Gammal 2010-11-23, 01:14   #12
Slurf
 
Slurfs avatar
 
Reg.datum: sep 2010
Inlägg: 1 500
Sharp$: 1955

Sharps.se Kirtap million
Stats: 28 - 30 - 0
ROI: 105.57%
Vinstprocent: 48.28%

Standard

Saxar från min rek på bettingforce, tycker denna känns vettig,

Spoiler:

Spel 3
Match: Braga vs Arsenal
Typ : Champions League
Spel : ARSENAL UNDER 5.5 HÖRNOR
Odds: 2.00 @ Bwin/Bet365
Insats:(2%)
Spelstopp: 23/11 kl 20.45
Resultat:

Arsenal snittar 6.1 hörnor borta i ligan, man har dock på sina fyra senaste CL matcher (två hemma, två borta) skapat endast 11 hörnor totalt (!!!) dvs 2.75 per match i snitt.

Bragas hörnstatistik i ligan har jag inte men på sina fyra senaste CL matcher (två hemma, två borta) så har man släppt till 24 hörnor, dvs i snitt 6st per match.

I denna match kommer Arsenal troligtvis till spel utan Clichy, Van Persie, Arshavin, Almunia, Ramsey, Diaby och Vermaelen. Nog för att några är långtidsskadade och man har bra ersättare så har man inte ett superstarkt lag och det är Braga som behöver poängen mer än Arsenal. Det krävs dock inte mycket för att denna ska bränna, en seg trippelhörna eller ett tidigt hemmamål så lever den väldigt farligt men jag tycker att den är spelvärd och jag värderar oddset till ungefär 1.75 och testar 2%.
Slurf är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat