Visa ett inlägg
Gammal 2024-09-13, 20:21   #8
Kocken14
 
Reg.datum: feb 2013
Ort: Anderstorp
Inlägg: 589
Sharp$: 5755
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Efterhandaren Visa inlägg
Vilka hästar hästar vågar man Spika ?

Klurig omgång är bara förnamnet. Svårt att hitta stabila spikar.
64% aren 2 Jobiline Ridge är definitivt en favorit i fara. Visserligen nerstruken till spår 1 men det lyser G i raden. Typ fjärde / femte streck i min ranking. 6 Appia tror jag mest på men vågar man spika ?
Klass 2 är ju som vanligt vidöppet. 4 Eketorpets har stabil form och 9 Nasdaq är en luring. Ebbinge tar långresan i angeläget ärende. Hm gaddningslopp.
Formtoppade 9 Lozano ? Nja spik från spår 9 på 1640 är lite vanskligt. Måste ha rätt resa.
Dessutom är 6 Dany Capar ett måstestreck i min värld. Grym sprinter.
2 Gibraltar ? Tja kanske men Uttrarna är lyriska över 3 Village Party och Norra Näs Wilma är en grym driver.
Brons ? Tja 9 Greensboro kommer ju från en grym prestation och Örjan fixar väl spår 9 ?
Spiken känns mer och mer trolig.
6 Appia ? Tja kanske men det finns tuffa damer på andra volten.
Guld är definitivt ett garderings lopp i min värld.
Har vi några Sharpa filurer på sidan som har två stabila spikförslag på sin agenda ? Helst ska dom vinna oxå
God kväll !
Som lekeman och kockjävel som vinner sällan men stort så kommer jag att spika 12 High on Pepper i guld och köra 1/2 på Hollywood Trick och Toscana Southwind
Good luck !
__________________
Lita på ditt första intryck, krydda med lite sharpsexpertis... Succé
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Kocken14 är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat