Visa ett inlägg
Gammal 2024-09-24, 16:35   #2
Efterhandaren
 
Reg.datum: dec 2019
Inlägg: 6 881
Sharp$: 18089
Standard

Lite Eskils Surr

Dåligt påläst men som tidsfördriv i tråkiga regnvädret på Västkusten försöker jag lösa tisdagens travgåta. Hm ska väl inte gnälla på vädret. Vi har ju haft sommar och sol hela September .

V64 1) 1 Idefix Pausat ! Men Jorma lägger nog en sula på parketten direkt och tar han piken är nog halva inne.
6 Egon Vendil Kylin Blom är en duktig tränare / kusk och hästen känns änna distansgynnad.

V64 2) 4 Dunclug Klurigt lopp med orutinerade drivers. Jag blundar och pekar på en luring som pausat länge. Men vidöppet garderings lopp är bara förnamnet. Eller så vinner favoriten med 20m.

V64 3) 6 Capitano Z Rutinerade Jorma fixar nog detta trots en lite sprallig kuse.

V64 4) 3 Satisfiction Den där Svedberg är en grym tränare och inte helt oduglig som kusk

V64 5) 3 Orlando Viva är väl svårslagen i detta gäng. Perfekt läge och dessutom Orlando Vici gener.
5 Elin Avant är en tuff Rikstoto härdad märr. Duglig 6% are.

V64 6) 1 Never To Young Ännu en duglig 6% are Ok behöver tur från spår 1 men även Per kan få en fin resa. Psst gissa vem som är far ?
11 Pure Muscle Tja Jorma har som så ofta bästa hästen och brukar inte missa straffsparkarna så ofta.
Efterhandaren är uppkopplad nu   Ge poäng Svara med citat