Visa ett inlägg
Gammal 2024-10-13, 20:48   #106
Strappa71
 
Reg.datum: jun 2011
Inlägg: 5 047
Sharp$: 1851
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av KonsultTT Visa inlägg
Eller när alla lopp är körda och utdelningen presenterats så tar man fram ett lyckohjul i studion och snurrar på a la färgfemman i Bingolotto för att ev tillföra fonderade jackpottpengar.
2/3 av alternativen är 0 medan övriga är blandat 20,30,40,50 miljoner.
Tänk spänningen när du har 7 rätt och ser hjulet sakta vara på väg att stanna på 50 miljoner med 0 på båda sidor om 50

Fast kanske bara när utdelningen på 7 rätt överstiger 100.000?
Nja. Det är just det. Extra-inlottningen bör ske innan första V75-avdelningen. Efterhandsvarianter kommer alltid att bli behäftade med konspirationsteorier.
Det behöver göras innan, inte efter.

De enda som kommer att vara särskilt intresserade av en efterhandslottning är de med 7r. För övriga är det enbart kuriosa.

Om man gör det INNAN första avdelningen så är det en "happening" som har möjligheten att dra in ALLA som tittare och kanske fastna lite mer för själva sporten som sedan startar precis efter.
__________________
Spelälskande gringubbe som hellre klagar en gång för mycket än gång för lite!
Strappa71 är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat