Visa ett inlägg
Gammal 2024-10-25, 09:54   #9
Baltasar
 
Reg.datum: jan 2021
Inlägg: 315
Sharp$: 2366
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av shasha Visa inlägg
Tycker Staro Mack Crowe i V75-3 borde vinna.
Den är spelad till 23% och har vinnarodds 15,40. A Fair day är spelad till 40% och har vinnarodds (fredag morgon) på 1,37.
Det verkar som om någon vet något om Staro Mack Crowe, för borde inte vinnaroddset ligga på runt 5? Eller har någon ”expert” snackat upp oddset på Staro Mack Crowe genom att lyfta något negativ om den?

A Fair day kommer troligtvis att bli singelstreck på många kuponger , den lättas i balansen och tränaren Almheden Elisabeth säger att de har siktat till det här loppet. So far so good ,men frågan är om kusken är lika bra?
Oscar Ginman har kört minst antal lopp av alla kuskar i v75-3 loppet.
Nja ingen spik för mig.

Gocciadoro har också börjat komma tillbaka nu med formstarka hästar .
Charmant de Zack har vunnit gulddivisionen över gällande distans tidigare i år. Är starkt. Bud vid tempo.

Indy Rock med Goop gillar distansen. Form. Farlig med lucka.

Staro Mack Crowe med Djuse startsnabb, men tål även en del grovjobb.

Gamin Jaba med Erik A. gillar distansen och är effektivast bakifrån, med tanke på 2640m lopp så borde hästen bli farlig om det blir körning mellan Djuse,Oscar och Björn om ledningen.

Man kan chansspika 2 eller 3 (bästa tiden på aktuell distans), alternativ spela 2-3-1-12-9.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
shasha (+5)

Senast redigerad av Baltasar den 2024-10-25 klockan 17:28.
Baltasar är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat