Visa ett inlägg
Gammal 2025-04-14, 09:18   #77
Efterhandaren
 
Reg.datum: dec 2019
Inlägg: 6 854
Sharp$: 18036
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Efterhandaren Visa inlägg
Fel
Citat:
Ursprungligen postat av Jajjan Visa inlägg
Stallet, om jag minns rätt har infriat vinster upp till 25% på alla startande hästar, efter månader av utebliven stallform.

Stall Kolgjini växlar mellan ett stall i kanonform och ökenvandring, hemmaplan brukar vara ett plus när Adrian selar ut, men igår gick skidorna i kors i nästan varje start.

Kusarna trodde de var på Bro park?
Ja du Jajjan. The Kolgjinis är det svårt att komma rätt på spelmässigt.
I lördags hade jag lite feeling för att nu jäklar är stallet på tårna och lyckas med sina styrningar på V75 Men det blev galopp på 4 av 6 hästar. Det är ett märkligt beteende med alla Stall galopper som började när Ludde startade sin karriär och har sedan dess blivit ett återkommande problem. Luddes körstil anammade ju galopp men båda sönerna är ganska skickliga kuskar numera och kör vårdat. Men lika förbannat hoppar hälften av hästarna i loppen år efter år. Det vimlar ju av välstammad topphästar bland stallets hundra hästar men galopphistoriken är skrämmande. Jag har genom åren funderat på orsaken ? Det kan inte bara vara slumpmässigt. Jag har haft och har vissa teorier men inget konkret som jag vill offentliggöra.
Efterhandaren är uppkopplad nu   Ge poäng Svara med citat