Citat:
Ursprungligen postat av GGS
Vad i helvete!!
Om utdelningen på sex rätt blir lägre än sju kronor (innan femrättspoolen flyttats upp) går pengarna vidare och det blir dubbeljackpot.
Äntligen trodde man att det skulle i princip vara möjligt att spela till alla V85-omgångar utan att vara rädd för jackpottspöket. Men ATG vågar inte..blir så trött.
|
Av vad som kunde blivit en lyckad förändring på V85 har ATG lyckas klanta till det här också.
@Skog Här viker jag mig. När ATG väljer att ÖKA risken för dubbel-JP i låg-utd-omgångar istället för att helt hållet ( 99% ) skrota låg-utd-JP så får t o m jag ge upp.
Den här förändringen är som om de inte vill att V85 ska kunna vända utvecklingen.
Ökad dubbel-JP-risk får mig att ifrågasätta en fortsättning av mitt omstartade varje-vecka-spel ens på V85.
När/om....eller vi kan nog säga när ändå nu....som ATG återinför V75 blir det god natt för mig som varje-lördag-spelare och även här på Sharps.