Citat:
Ursprungligen postat av comprende
har du nån som helst input på thores rek på klubblags vm där mexikos lag möter ett afrikanskt lag. du har ju koll på tortillaboll iaf så tänkte jag kunde fråga.
argentinos jrs droppar liksom ö2,5 samma match, any idea? spelade ö2,5 men avstod junors. än så länge iaf...
|
Ingen aning om varför den droppade men det gick ju bra,dropping odds är ditt specialområde
Chilenska överspelet däremot,fyfan vad dålig jag är
Ang Pachuca så är de riktigt bra framåt och är ett av de bättre lagen i Mexiko som faktiskt är en riktigt bra liga med många vassa Sydamerikanska spelare. Lite frågetecken för deras defensiv och positionsspelet men har ingen aning om hur bra kongoleserna är så vet inte om de kan utnyttja det.
Spelare att hålla koll på är Dario Cvitanich som är på lån från Ajax och är en vass målskytt. Colombianen Franco Arizala som är ny från Tolima och var riktigt bra mot Monterrey. Damian Manso som är en klassisk Argentinsk nr 10 ungefär som Ariel Ortega om du kommer ihåg honom,han tar alla fasta situationer och är en farlig framspelare med bra vänsterfot.
Manso till Arizala från första Monterrey-Matchen.
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=8pDgRUN9cMo[/ame]
Pachuca är bra definitivt och bör absolut vinna men egentligen behöver vi mera någon som kan Afrikansk fotboll