Funderar på Sverige(-1.5) till 2.88 på paddy. Förra året vann man med 4-1 och året innan det med 5-0, tyvärr så förlorade man i u18vm för två år sen(alltså de lagen som skall spela u20 i år) med 1-4. I höst har man möts två gånger och har då vunnit en och förlorat en, men den man vann var på liten is och då hade man 5-2 med en minut kvar(slutade 5-4).
Men tycker rent generellt att Sverige känns starkare och funderar på om inte Sverige sätter den här linan bortåt 40-45% av gångerna, framför allt när matchen liras på liten is.
Kommer nog även att ta VF(-1.5) på ren känsla....
EDIT: Jävlar va svamligt inlägg de blev, men tänk även på att de två senaste J-vm har spelats på liten is. Känns väldigt mycket som att Sverige är betydligt bättre än ryssarna på att lirar låtsashockey.