Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips

Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips (https://www.sharps.se/forums/)
-   Expertrekar (https://www.sharps.se/forums/expertrekar/)
-   -   REK 2018-10-07 11:50 Kunlun Red Star - Avtomobilist Yekaterinburg (KHL) (https://www.sharps.se/forums/expertrekar/33884-2018-10-07-11-50-kunlun-red-star-avtomobilist-yekaterinburg-khl/)

Lukasoe 2018-10-07 11:00

2018-10-07 11:50 Kunlun Red Star - Avtomobilist Yekaterinburg (KHL)
 
2018-10-07 11:50KHLKunlun Red Star vs Avtomobilist Yekaterinburg 2 FT 10 1.800

Kunlun Red Star - Avtomobilist Yekaterinburg @1.80

-------------------------------------------------------------------------------------------

Avtomobilist Yekaterinburg, detta fantastiska succélag, är nu uppe i hela 14 raka segrar i säsongsinledningen av KHL och har samlat ihop till en målskillnad på 52-20. Det är verkligen en sinnessjuk start av ett lag som inte brukar vara något givet topplag.

Jakub Kovar briljerar i mål med 95,2% och det är många spelare som bidrar i offensiven. Vi har forwardsen Dan Sexton med 15 poäng, Nigel Dawes med 15, Stephane Da Costa 13, Anatoli Golyshev 12, Francis Pare 12, Ilya Krikunov 11 och backen Ivan Vishnevsky med 8 poäng på 9 matcher.

På söndagen möter man kinesiska Kunlun Red Star som har inlett med 5 vinster på 13 matcher, vilket får väl anses som fullt godkänt med tanke på lagets material. Lagets största stjärna är backen Ville Lajunen som har 9 poäng på de 13 inledande matcherna. På målvaktssidan har man två jämna målvakter i Ivan Nalimov och Alexander Lazushin som båda levererar runt ligasnittet på 91,5%.

Med tanke på Avtomobilist Yekaterinburg fantastiska spel just nu så tänker jag inte hoppa av detta segertåg. Vet inte hur många rekar de hjälp mig få i hamn hittills. Självklart vet jag att man kommer närmare en förlust för varje match som går. Men jag tycker korrekt odds i denna match ligger runt 1.55 med tanke på lagens ganska stora skillnad i kvalité.

Andi 2018-10-07 11:18

Tänker som du men kör Yekaterinburg vinst och Ö3. 5 mål i matchen.



Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved