![]() |
Ser helt ok ut sebkar, 5 mål på fbk borta känns dock mastigt, har ja nog hellre med 1an. Hv vet ja inte heller hur de ser på dagens match, hur är motivationen, växjö behöver poäng. Gällande brynäs-modo ser det klart vettigt ut, kan som sagt gå hur som helst där, även om ja tvivlar på att modo gör 5 lr 6 mål på bortaplan.
Brynäs - Modo 1,2,3,4 - 1,2,3,4 Timrå - FBK 0,1,2,3 -1,2,3,4 Växjö - HV 0,1,2,3 - 2,3 |
Vilken match har störst potential att "sticka ut" då tror ni? Likt matchen i Linköping i tisdags, det är den matchen vi ska hitta den här gången;)
|
Villkor på att Brynäs inte vinner tycker jag vi ska skippa, dom ör ju i sjukt beroende av poäng och här varit hur länge sim helst det senaste! Senast tog dom ju en pinne borta mot HV och det är ju inte det lättaste.
Eller övertala mig att dom får pisk?:) |
Citat:
Tror Fbk kommer göra sitt utan att slita ut sig allt för mkt 1-3 typ |
Kör även egen liten bomben idag, lite skräll över den: http://liverattning.se/bomben/2013-02-28/bomben-1/powerbomben
|
Brynäs har mycket att spela för och Modo är redan klara för slutspel. Jag såg inte matchen HV - Brynäs så kan inte riktigt uttala mig om det var hv som var slöa eller Brynäs som var bra. Tycker det är lite lurigt med motivationsvinster, men det borde ju vara ett steg i rätt riktning för brynäs efter 3-3 mot hv och de borde fixa slutspelsplatsen. Statistiken säger rätt målsnåla matcher lagen emellan förutom 6-5 till Modo näst senast. Lite oroväckande om man tror på Brynäs är att Modo vunnit senaste 3 möterna (3-1,6-5,2-1). En riktig helgardering skulle kunna vara
Brynäs: 1,2,3,4,5 Modo: 1,2,3(ev.4) |
Beslutsångest deluxe angående dagens system! Men nu är raden inlämnad o ingen återvändo finnes...
Brynäs:0,1,2,3,4,5 MODO:0,1,2,3 Timrå:1,2,3 FBK:1,2,3 Växjö:1,2,3,4 HV:1,2,3 Gärna 0-0 i Gävle, Timråvinst med 3-1 och Växjövinst 4-1;) KOM IGEN NU:KO: http://liverattning.se/bomben/2013-0...lpottsbomben-2 |
Citat:
|
Systemet såg bra ut !
Blir det nån plats över så är jag intresserad. |
FAN
|
Fan Färjestad!! Imorgon tar vi den!
|
Nära...
|
Ja, det närmsta vi kommit på hockeyn i alla fall. Vi va ju med en bra bit in i tredje till o med;)
Surt! |
Dags att skaka av sig gårdagen även om det fortfarande svider lite när det va så nära. Men ärligt talat hade jag aldrig med 4:an på Timrå när jag satt innan o vände o vred på matcherna.
Ja ja, det fina med den här veckan är att det finns snabb chans till revansch;) Till kvällens omgång är det 777 777:- extra i potten! Napoli - Juventus Getafe - Zaragoza E.Frankf. - M-Gladb. Wolves - Watford Hur går tankarna? |
Citat:
1, 2-1, 2 1, 2, 3-0, 1 1, 2, 3-0, 1 0, 1-1, 2 |
Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved