![]() |
Racebets
Racebets.com har förmodligen sämsta support som finns, nästan omöjligt att få kontakt, har man klagomål eller synpunkter så svaras det absolut inte.
Dom tar inget ansvar för sina egna misstag. Uruselt |
Vad var deras misstag då?
|
Är belägen att hålla med... Skulle prata med support.. Efter ett tag ber de mej maila svenska supporten. Får svar på helt fel fråga. Sen helt tyst från dem. Men en jävla massa mail att man inte spelat osv får man. Skitsida enligt mig.
|
spelade ett lopp, med rätt vinnare. fick godkänt kvitto, pengarna drogs från kontot.
resultatet kom med rätt vinnare, jag tänkte va bra. sen fick jag återbetalning, för dom skylde på att loppet redan hade startat när jag spelade. men det måste vara deras ansvar att stänga loppen? hur ska jag veta när ett lopp startat, som inte direktsänds. |
Citat:
Vill du fördjupa dig i ämnet så läs reglerna deras som du redan godkänt en gång för att kunna spela på sajten. |
Det är säkert så som du säger,
Men anser ändå att det inte kan va mitt ansvar att ha koll på om loppet startat eller ej. Då ska dom ha stängt det för spel. Men det kvittar , har avslutat mitt konto där. Det jag saknar är ett vettigt svar från deras kundtjänst. |
Citat:
Racebets har redan 10-15 % i skatt, låt den inte bli högre. |
Gick själv med där några dagar sen tack vare en promotion, sen meddelade sidan att jag inte uppfyllt kraven för att ta del av promotionen.
Försökte live chatten, funkade inte. Skickade mail, fick svar efter ca. 2 dygn. Ditt land är inte tillgängligt för erbjudandet, printscreenade bild på T&C var det står att spelare från mitt land får ta del i erbjudandet. Inget svar hittils efter ytterligare 12h. |
Citat:
|
Fick svar nu efter 3(!) dygn;
"Thank you for your mail. You are completely right. There is obviously a text error in the conditions regarding this campaign. It is not suppose to include Finland, or any other Nordic country for that matter. We are deeply sorry for this mistake and apologise for misleading you. We will take actions to make sure that this won’t happen again. If there is anything else you wonder about, don’t hesitate to contact us again. Best regards, ****** RaceBets.com" Om de verkligen vill ha nya kunder skulle det kanske varit helt bra ide att tillåta nordiska kunder nu i detta fall när det verkligen stod så i T&C, eller åtminstone denna kund som väntat på svar i totalt 5 dygn. Ja deras support är inte direkt snabb heller, så svårt att tro att detta är ett väldigt seriöst bolag. |
"Tyvärr kan vi inte godkänna detta spel" gäller numera för alla mina spel när jag försöker spela där.
|
Det gick ganska snabbt att bli limiterad hos Racebets. Räckte med att plocka ut 9.000 kr från kontot så begränsades sedan mina spelmöjligheter på fasta odds till maximalt 5 Euro. Var en ganska trevlig sida annars för mig som är travintresserad men lite mer hade varit kul att få spela för.
|
är det någon som har provat att gå med spelpott eller betting pool?
Jag har försökt gå med men verkar inte fungera... |
Hur är det med återbetalning utav insats på struken häst hos detta bolag? Spelade Crazy Year Ås och den blev struken i princip sekunden efter jag spelat...
|
Om du har spelat till fasta odds är spelet förlorat om de inte har ändrat de horribla reglerna. Poolbetting kan jag inte uttala mig om.
|
Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved