Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips

Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips (https://www.sharps.se/forums/)
-   Speldagböcker (https://www.sharps.se/forums/speldagboecker/)
-   -   RobinD - Blandat (https://www.sharps.se/forums/speldagboecker/5256-robind-blandat/)

RobinD 2011-01-08 00:12

Citat:

Ursprungligen postat av Vlad (Inlägg 95087)
Jag ryggar allt i Belgien/Holland sen tidigare och samplar lite i detta men körde allt idag,blev plus :)

Kommer köra allt på sudamerican nu tror jag, gillar flat för stunden. annars håller jag mig till de spel som inte känns som långskott.

Overkill 2011-01-08 00:40

Tack för plus idag om man ryggade allt vilket jag också gjorde. :) :cheers:

RobinD 2011-01-08 13:04

Kina+0 spelas, ingen motivering idag.

shoreline 2011-01-08 13:05

De kan kolla min motivering i Dagens Fotbolls tråd ;)

RobinD 2011-01-08 13:25

Citat:

Ursprungligen postat av shoreline (Inlägg 95244)
De kan kolla min motivering i Dagens Fotbolls tråd ;)

Tack för det, sitter hos morsan...

RobinD 2011-01-08 23:41

2011-01-09 15:00Serie ACatania vs Inter 2 FT 1 1.970


Testar Inter, de visade prov på styrka när de vann senast mot Napoli då de flesta antog att de skulle tappa poäng. Leonardo har en drömsists egentligen. Tog över efter en tränare som misslyckats att fylla hålet efter Mou. Fansen ser Leonardo som en räddare skulle jag tippa, en räddare av situationen Benitez skapade genom att inte prestera så som Mou gjorde året innan.

Catania är ett hyggligt hemmalag sett till tabellen, men betänk att man bara mött Napoli, Juve och Udinese på hemmaplan. Torsk mot Juve, oavgjort mot Napoli och vinst mot Udine. De har visserligen gnetat till sig kryss mot båda milanolagen borta men även fått en del stryk i övrigt borta.

Imorgon verkar det som man får klara sig utan Mariano Izco, Alessandro Potenza, Christian Terlizzi, Takayuki Morimoto, Marco Biagianti och Blazej Augustyn.

Medan Inter fortfaranade saknar Sneijder, Cesar, Coutinho och Samuel.

Tunga avbräck i bägge lagen och Inter bör med sin bredd hantera det bäst. Inter har fördelen av att komma till detta möte med en ny manager som fick en seger direkt i första matchen. Tror de rider vidare imorn.

Halvari 2011-01-09 00:03

Hakar på Inter! :cheers:

En fundering... Brukar rygga en del av dina "Egna ben" och kommer nog följa de flesta i Belgien/Holland. Har ingen större koll på värderingen från din sida så jag kör 3,5/5u. Rimligt?

Har i år 4-0 på dina drag. Tack för dem!:hattenav:

RobinD 2011-01-09 00:14

Citat:

Ursprungligen postat av Halvari (Inlägg 95449)
Hakar på Inter! :cheers:

En fundering... Brukar rygga en del av dina "Egna ben" och kommer nog följa de flesta i Belgien/Holland. Har ingen större koll på värderingen från din sida så jag kör 3,5/5u. Rimligt?

Har i år 4-0 på dina drag. Tack för dem!:hattenav:

jag skulle säga att allt från 2-3.5 är lämpligt om du ska följa, jag skulle nog lägga mina picks på din snittinsats så blir det nog en bra belastning för rullen.

Men du är kung över din rulle, kul att man kan hjälpa till:clap:

RobinD 2011-01-09 00:40

2011-01-09 05:00A-LeagueMelbourne Victory vs Adelaidde United 1 FT 1 2.280


2011-01-09 05:00A-LeagueMelbourne Victory vs Adelaidde United ÖVER Ö 2.5 FT 1 2.000


Tycker denna känns intressant, Melbourne har hittat formen när det drar ihop sig för slutspel. Adelaide har precis gjort det motsatta. Managern gnäller i media om att de är slitna och selat 5 matcher på 17 dagar vilket lett till att de åkt på skador.

Ordinarie mittfältaren Keenan bröt benet i senaste matchen och är borta säsongen ut. Lägg till Cassio, Hughes. Flores och Boogard så är det 4 spelare till som är out eller doubtful.

Även ett nyförvärv, Slory, missar matchen.

Tabelläget är ingen katastrof för Adelaide som dock säkert är motiverade efter 10 raka förluster mot Victory. Jag lägger en slant på att hemmalaget dra längsta stråt.

Lägger dit överspelet också, kommit fram till att denna bör gå över.

RobinD 2011-01-09 01:15

Lägger till överspelet i Aussi.

Uppdaterade första posten och rubriken på dagboken (3 till 6 spel/dag).

pr0llan 2011-01-09 01:44

Hakar på Inter jag med, gillar din dagbok, mycket fina spel som kommer ut här.

Keep up!

Prime 2011-01-09 02:19

Ryggar dig på Melbourne.
Tycker mycket talar för detta spel och utöver det du redan nämnt så får Melbourne tillbaka lagkapten Muscat till denna match.

BOL!

RobinD 2011-01-09 09:12

1-1 i aussie och pengarna tillbaka iaf!

Piturek 2011-01-09 10:28

Bra comeback av Muscat!

comprende 2011-01-09 11:17

Citat:

Ursprungligen postat av RobinD (Inlägg 95526)
1-1 i aussie och pengarna tillbaka iaf!

mmm, tack för att du fick in mig på att spela över också.
typiskt när man delvis motiverar spel med att ena laget vunnit 10 raka matcher inbördes, så ska det självklart brytas när man tryckt av...:whoco5:



Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved