Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips

Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips (https://www.sharps.se/forums/)
-   Trav & Galopp (https://www.sharps.se/forums/trav-galopp/)
-   -   Uppsnack V75 24/8 Bergsåker (https://www.sharps.se/forums/trav-galopp/17256-uppsnack-v75-24-8-bergsaker/)

trance_error 2013-08-24 08:16

En bedövare kan vara Notre Crown, gjorde fint lopp senast, går upp lite i klass nu men kan plocka ner alla om det blir överpace.


Erik A har fått offensiv körorder, Formula One kan öppna bra, likaså Sebastian K. Luktar lite körning i sista avdelning. Spikar Panne De Moteur eller dubblar med Nahar, får se hur det blir :)

GL

spalato 2013-08-24 10:01

Citat:

Ursprungligen postat av Viroid (Inlägg 268890)
Det finns ju en hel del stora favoriter, och några öppnare lopp som alla kommer att gardera i. Vinner Charlie Trotter, Kaiser Broline, Nahar och någon av Månprinsen eller Hallsta Lotus så kan det skrälla nästan hur mycket som helst i de övriga loppen, det blir inte pengar i alla fall.

Med det i bakhuvudet ger jag mig på omgången.

Avd 1: Många streck, men jag vill inte betala för Greenstar som inte precis vinner ihjäl sig, och som är skrik på många håll. Känns lite överstreckad. Un Sacco di Soldi är nöjd med pengar, brukar inte räcka till i sådana här sammanhang. Nu är det första med Adielsson, men det räcker inte i alla fall. Maillot vill jag inte heller betala för och inte Zizou Limburgia. Tresor d'Inverne blir nog utgångshäst, men jag vill backa upp den med resten icke nämnda.

Avd 2: Charlie Trotter kan hoppa bort sig, och då känns 86% som guds gåva att man garderat. Love Lini kommer med sex raka segrar, i enkla gäng, men skall respekteras. Örjan sitter upp bakom Ulrika Sisu, och den känns tidig om Charlie hoppar bort sig. Det kan bli en del streck till när man börjar skrapa lite.

Avd 3: Första tanken var att låsa på Månprinsen och JOP:s alla hästar. Sedan fick jag syn på att Lomar körs av Åke Svanstedt för första gången på länge. De har vunnit en hel del pengar tillsammans tidigare i hästens karriär, och det blir nog ett streck på den också.

Avd 4: Bakom Kaiser Broline finns det några kul drag. Krypton Eye har varit ute i rikstotolopp några gånger och fått med sig pengar och hårdhet. Berkut Boko var stor favorit senast då den reste för första gången. Nu är det hälften så långt att resa, men hästen är nästan bortglömd.

Avd 5: Lärlingslopp med 250kkr och hästar med kapacitet. Det kommer gå undan och nästan vem som helst kan vinna.

Avd 6: Ed You över medeldistans från bakspår? Känns väldigt överstreckad. Bergh har däremot en del andra hästar i loppet som känns mer intressanta. Klar kuskförstärkning på Quick Razz. Robin Ru och Outlaw Merci har intressanta lägen.

Avd 7: Jag tycker man får rätt bra valuta för en chansspik på Save The Quick som har bevisad form, och som verkade trivas med Björn Goop i hårt tempo. Har man hittat andra vägar att gå kort behöver inte ett streck på Sanity vara fel, bra spår nu och han visade bra takter senast utan att behöva gå sig tom. Allergisäsongen är över.

Det blir en intressant förmiddag i morgon för att se vad man kommer fram till.

Berkut Bokos hovar är slitna. Bäst med barfotabalans. Om så, absolut att vinnarbud.

putte64 2013-08-24 10:05

Erik har fått order att köra till spets med raja mirchi
Ha säger att formula one aldrig kan ta sig förbi
Vet inte om det blir släpp till svanen

laxdasen 2013-08-24 10:08

Laxen sätter v7 idag! ... och fyllesnack är det aldrig... påverkas inte av sprit....

alle 2013-08-24 10:19

Min idé är aloe vera, minns ni inte loppet senast.. jag trodde hästen skulle få utgå efter den idiot körningen, men johan hade fog för det! Står visserligen stenhårt inne, men med ett bra lopp så är jag säker på att den kan skrälla! A-HÄST!

Bra kusk dessutom!

HuBBaBuBBa 2013-08-24 10:19

Registrerat spel

Datum: Lördag 2013-08-24
Bana: Bergsåker
Spelform: V75, omg. 41

Avd Ordinarie hästar (Res.)
1 2, 4, 6, 8, 10 (1)
2 2 Charlie Trotter (7)
3 2, 3, 7, 9, 10 (5, 4)
4 9 Kentucky Love (6, 5)
5 8, 10 (9, 7)
6 1, 3, 5, 6, 9, 10, 11, 12 (2, 8)
7 5 Sebastian K. (2, 3)

Vadet gäller startnummer

400 rader x 1 x 0,50 kr Totalt: 200,00 kr

Kvittonummer: 8FAC 20D5 5863

laxdasen 2013-08-24 10:21

V7 kommer vara värt obegr lite efter tre lopp idag.... men sen... då smäller det!

Migge 2013-08-24 10:24

Citat:

Ursprungligen postat av laxdasen (Inlägg 268938)
V7 kommer vara värt obegr lite efter tre lopp idag.... men sen... då smäller det!

Redan vaken???

Du skulle ju vakna 30 min innan V75:1 idag...:drunk:

laxdasen 2013-08-24 10:26

Citat:

Ursprungligen postat av Migge (Inlägg 268940)
Redan vaken???

Du skulle ju vakna 30 min innan V75:1 idag...:drunk:

Handlar om att vara seriös! Satte klockan på 8 för att kunna läsa på allt som krävs... vill vara 100% säker på att sätta v7 idag!

zondaplayer 2013-08-24 10:37

Idag ska RÖDINGARNA håvas in vill jag lova ;)
Jag älskar travet o brinner för V75 så klart !
Spelar endast för V7. Max 100 tusen utdelning idag.
Känns mer som en V6 omg på Bergsåker...

laxdasen 2013-08-24 10:44

blir A-häst på Raja idag...



Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved