Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips

Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips (https://www.sharps.se/forums/)
-   Trav & Galopp (https://www.sharps.se/forums/trav-galopp/)
-   -   V86 2013-01-15 (https://www.sharps.se/forums/trav-galopp/19075-v86-2013-01-15-a/)

NicklasJ 2014-01-15 18:19

Jag är så trött på att gissa i vilket skick Melander tar ut sina hästar hela tiden. Den mannen gör exakt allting för att motverka spel på trav.

mrrobban 2014-01-15 18:20

18:07 från Carl Wangle
Brodd som gäller idag! INGA kan köra barfota

putte64 2014-01-15 18:22

Pretty woman och Grainfield svarar och körs i spets

Citat:

Ursprungligen postat av varulv (Inlägg 310174)
Efter ihärdigt pluggande under kvällen:

Miss Beniss är kraftigt på G, ett måste på systemet

Misty Marke, det enda som oroar är om Kim får för sig att svara med Pretty women? Känns något långsökt då han släppt med denne senaste starterna. Får kolla upp detta imorgon med honom.

B.W.T firealarm känns som en mkt bra vinnare imorgon, släpps till spets och sen skall han ha en fin chans!

Deauville vidhåller jag är fruktansvärt överstreckad, gillar inte alls intrycket hon ger. Ska fånga Örjan på stallbacken imorgon och ge honom körorder med Azumi! ;)

Pink Elephant är tydligen mkt väl förbered inför start, sitter väl i spets direkt och får han bestämma så rinner han säkert undan. Wannabe Kemp är väl den som får sätta upp tempot för att Odd Fellow ska komma till. OFV Dream trivs i kylan.. Nusa Dua går oftast bra tillslut.

Spetstugget är helt inkört på att Grainfield sitter i spets direkt.. Har folk helt missat att Hayden Viking startar från spår 4?? Danne lär trycka till direkt från start, kan inte se att Uffe kan svara. Liberty är rätt bra från start han också och jag tror Danne gärna tar dennes rygg. Grainfield i ev ledning viker ner sig i god tid.. 3,4,8,9 roliga streck

Pluggat spetsstriden som en iller! Jag är övertygad att BWT Hellion sitter i spets direkt, sen får han gärna släppa till Steely omgående. Tänkbart att spika Steely, eller låsa med Hellion från ryggen..

Det viskas redan om bfro och helstängt på foot on the gas....................... Extremt viktigt att hålla koll på detta innan inlämning. Går den med den balansen så sätter jag den som A imorgon, annars tar jag helt bort den.


anderna 2014-01-15 18:22

Verkar bli en jobbig bana för barfot hästarna. Grainfield Oliver måste vara bästa spiken då den alltid gått med skor.

NicklasJ 2014-01-15 18:23

Ronato är förmodligen en kanon. Men jag tror att det kan bli svårt med dagens förutsättningar (väder - bana) och avsaknaden av tempo i kroppen.
Passa den i kommande starter.

Låter som 7 Bolide De Bry borde vara första häst om man lyssnar till Erik Adielsson.
Tycker också om 10 How Amazing Tooma. Har mött bra motstånd och gått bra varje gång. Rätt tråkiga lägen på båda och precis fyllda 3 i vinterväder. Kan absolut skrälla här.

putte64 2014-01-15 18:32

Citat:

Ursprungligen postat av NicklasJ (Inlägg 310293)
Ronato är förmodligen en kanon. Men jag tror att det kan bli svårt med dagens förutsättningar (väder - bana) och avsaknaden av tempo i kroppen.
Passa den i kommande starter.

Låter som 7 Bolide De Bry borde vara första häst om man lyssnar till Erik Adielsson.
Tycker också om 10 How Amazing Tooma. Har mött bra motstånd och gått bra varje gång. Rätt tråkiga lägen på båda och precis fyllda 3 i vinterväder. Kan absolut skrälla här.

Bägge är bra o h kan vinna
Som Goopens gick senast blir den svår att stå emot sista 100

Pilkast 2014-01-15 18:40

Registrerat spel

Datum: Onsdag 2014-01-15
Bana: Solvalla, omg. 5
Lopp: 1
Spelform: Vinnare

Hästar: 8 Classic Queen

Vadet gäller startnummer

1 x 302,00 kr Totalt: 302,00 kr

Kvittonummer:

linfre 2014-01-15 18:45

Nu börjar det kännas som att Örjan tar hem V86-1. Blir galen på första loppet!

NicklasJ 2014-01-15 18:50

+ på Digital Darling i första i värmningen. (avd1)
- på Tidied Accelerator (avd1)
+ Storm Passage (avd2)

leffa 2014-01-15 18:52

Se upp med Bakers Garcon idag ett trögskåp som gillar distansen mkt bra sist på Romme men F.P får böter för drivning varje gång.

sandro 2014-01-15 18:52

Citat:

Ursprungligen postat av NicklasJ (Inlägg 310289)
Jag är så trött på att gissa i vilket skick Melander tar ut sina hästar hela tiden. Den mannen gör exakt allting för att motverka spel på trav.

Alltså 8 hästar kvar i loppet och han har 3 av dom.

Bricka 2,5 och 7 kommer ju förmodligen innebära att hur man än vänder och vrider på det så OM 1.an håller spets så kommer någon av Melanders hästar sitta i dödens och då blir det åka av o öppnar bla för hans andra två.

Hur hans hästar körs lär ju bara hans själv veta då han inte säger ett pip längre till spelarna.

Man blir livrädd för att plocka bort någon av hans hästar så det går ju 3 streck bara där.

Han tror ju på chans med Digital iaf, då lär han köra tills både ledaren och hans häst går som ett sänke genom fältet.

NicklasJ 2014-01-15 18:53

Shes so Lovely U.S avd 2 "Helläckert" "Stora plus" enligt Patrik Fernlund

DIF 2014-01-15 18:54

Helvete vad dryg han är fux-tarzan! Vilken jävla mupp!

Pilkast 2014-01-15 18:54

Fasiken! Jag stör mig mer och mer och så OTROLIGT mycket på lallaren Stefan Melander... AVGÅ!!!

:gun_bandana:

DIF 2014-01-15 18:56

Citat:

Ursprungligen postat av Pilkast (Inlägg 310304)
Fasiken! Jag stör mig mer och mer och så OTROLIGT mycket på lallaren Stefan Melander... AVGÅ!!!

:gun_bandana:

Sällsynt osympatisk, hade jag stått med micken och intervjuat vet fan om jag inte gett han en lavett, usch!



Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved