Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips

Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips (https://www.sharps.se/forums/)
-   Trav & Galopp (https://www.sharps.se/forums/trav-galopp/)
-   -   Onsdag 7 mars - Bergsåker/Solvalla V86 mm. (https://www.sharps.se/forums/trav-galopp/31625-onsdag-7-mars-bergsaker-solvalla-v86-mm/)

Amadeus 2018-03-08 10:25

Citat:

Ursprungligen postat av Shizznit (Inlägg 562584)
Stefan går det aldrig att lita på. Men det finns andra i stallet som är ärliga:
"gör en spännande årsdebut och har sett fin ut hela vintern, och normalt hade hon bara klivit runt dom här." (Marcus Sundberg)

Lite roligt att ha influensa och inte ha tid eller ork för att läsa annat än Aftonbladets intervjuer. Jag hittade Pandora Diamant på 2 hästar och singlade Bacardin tack vare dessa. Nu höll det ju inte för Melander, men det borde ju gjort det.

Hur o var kunde du hitta Pandora på 2 hästar? Hade själv 1,4,11 i första.

yoozoo 2018-03-08 12:02

Citat:

Ursprungligen postat av robust (Inlägg 562600)
Olle!

Kan man få sådana här odds på LEGOLAS? Skulle inte tro det va. ;) HMP XHK RRQ

Haha du måste skämta!

Riktigt snyggt och stort grattis!

Kajan som skräll i sista förstår jag att du hitta men hur hittade du Overtimeosåfin mot dessa pållar om inte med helgardering i första DD?

Fagerdahlen 2018-03-08 14:01

Citat:

Ursprungligen postat av robust (Inlägg 562600)
Olle!

Kan man få sådana här odds på LEGOLAS? Skulle inte tro det va. ;) HMP XHK RRQ

Haha herrejävlar! grattis

Shizznit 2018-03-08 14:03

Citat:

Ursprungligen postat av Amadeus (Inlägg 562602)
Hur o var kunde du hitta Pandora på 2 hästar? Hade själv 1,4,11 i första.

Jag använde kunskapens källa (tidigare nämnd) och kombinerade den med procentlistan:
3 Pandora Diamant (Per Linderoth) är kortlopp och auto en fördel för, och hon gör gedigna insatser varje gång. Hon kan räcka långt, säger Ricky Eklund.
Och om man inte ställer upp på Micael Melander till 100% som kusk, så är någon form av gardering given, speciellt med stormfloden av streck den drog på sig. Jag tror i princip alla Tillsammanssystem på Hedlunds spikade den till slut...

Citat:

Ursprungligen postat av yoozoo (Inlägg 562606)
Kajan som skräll i sista förstår jag att du hitta men hur hittade du Overtimeosåfin mot dessa pållar om inte med helgardering i första DD?

Inte min fråga, men jag kan klippa in hur jag hittade den (samma källa):
1 Overtimeosåfin (Lars-Göran Söderberg) höll bra från dödens näst senast och hade otur senast så formen är bra. Möter några som känns hetare på förhand, men jag siktar in mig på vinnarhålet och därifrån vet man aldrig, säger Lars-Göran.

(Sedan hjälpte det att denna var en av två osåfin-hästar jag NG:at)

Självklart finns det något dussintal liknande uttalanden varje gång, men inte alla är lika lockande ur procentperspektiv. Och nu var det tur att jag inte orkade läsa mer än AB, då hade jag kanske inte haft kvar dem.



Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved