Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips

Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips (https://www.sharps.se/forums/)
-   Trav & Galopp (https://www.sharps.se/forums/trav-galopp/)
-   -   Lördagen 1/10 - Skellefteå - V75 (https://www.sharps.se/forums/trav-galopp/54258-loerdagen-1-10-skelleftea-v75/)

Gotland 2022-09-26 09:52

Lördagen 1/10 - Skellefteå - V75
 
Här pratar vi om lördagens tävlingar på

Skellefteå

Längd: 1000 m
Bredd: 21,0 m (2140 m), 21,0 m (1640 m)
Upplopp: 175 m
Open stretch: Ja
Vinklad startbilsvinge: Nej

Aktuellt väder hittar ni här: Skellefteå

Lycka till!

:KO:

Gotland 2022-09-30 10:38

Då har vi två strykningar som förändrar det hela en del (vilket är varför jag sällan börjar grotta särskilt djup för tidigt).

Kinky Boots struken för halsinfektion
De Facto struken för förkylning.

Lycka till!

:KO:

Basse 2022-09-30 16:52

Grisle Odin G.L är ju lika bra som Odd Herakles.

Inte lika startnabb men borde vinna från dödens i morgon. Det har hästen gjort många gånger förr.

30% och andrahandare lär det inte sluta på tyvärr.

Har suttit och hoppats på att de största strecklistepåverkarna skulle hitta andra spikar men nej då.:hurt:

Kommer spika i vilket fall som helst om de inte snackar upp Grisle Odin till 65-70% favorit. Då börjar det brännas att gardera.

Känslan är i alla fall att det är en bra spik.

Efterhandaren 2022-09-30 17:45

Dan före Dan funderingar
Visst ser det Jackpottbetonat ut men dagens fundering är :
Hur många lopp vinner Robban imorgon ? Stallet verkar ha skaplig form efter ett par turbulenta år med tuffa storsatsningen i Fotskäl som tog (för) mycket kraft och energi från tävlandet och tränandet. Det känns som Robban mår bättre nu både fysiskt och psykiskt. Kör ju ganska mycket lopp nuförtiden.
Laredo Boko ? Står bra inne i klassen och formen är god. Sonen Nicklas med I Can Steel känns som en farlig konkurrent. Toppform är bara förnamnet.
Timo Juttila Svårbedömd rackare. Dags för tredje gången gillt i Klass 2 ? Som vanligt klurig Klass 2 med för mig många nya bekantskaper i starfältet. Norrlands trav är tufft för en sörlänning.
L.L. Royal blir väl med rätta hårt betrodd och är kanske bästa chansen trots lite byngligt läge med spår 1 på tillägg. Men tre varv brukar väl öppna upp fältet.
Reddington och Mr Mah Can är väl matlappsjägare. Eller ?
Oopps glömde ju Albert Zonett men det är nog oxå en matlappsjägare i min värld. Men alla mina tre matlappsjägare är nog skrälldugliga.
Tja med lite flyt vinner Robban två lopp gissar jag.

tvablaa 2022-10-01 09:10

Sjöden skriver:

0-7-6-2-str-0-d-3-2-4-0-0-0-d-4-d-4-7-0-6-3-0-6-6-d-8-5-3-d.
Vad är detta för en mindre smickrande rad?
De senaste V75-resultaten för stall Bergh.
20: 0-0-2 sedan LL Labero tog en andraplats på Örebro 20 augusti.


Citat:

Ursprungligen postat av Efterhandaren (Inlägg 794370)
Dan före Dan funderingar
Visst ser det Jackpottbetonat ut men dagens fundering är :
Hur många lopp vinner Robban imorgon ? Stallet verkar ha skaplig form efter ett par turbulenta år med tuffa storsatsningen i Fotskäl som tog (för) mycket kraft och energi från tävlandet och tränandet. Det känns som Robban mår bättre nu både fysiskt och psykiskt. Kör ju ganska mycket lopp nuförtiden.
Laredo Boko ? Står bra inne i klassen och formen är god. Sonen Nicklas med I Can Steel känns som en farlig konkurrent. Toppform är bara förnamnet.
Timo Juttila Svårbedömd rackare. Dags för tredje gången gillt i Klass 2 ? Som vanligt klurig Klass 2 med för mig många nya bekantskaper i starfältet. Norrlands trav är tufft för en sörlänning.
L.L. Royal blir väl med rätta hårt betrodd och är kanske bästa chansen trots lite byngligt läge med spår 1 på tillägg. Men tre varv brukar väl öppna upp fältet.
Reddington och Mr Mah Can är väl matlappsjägare. Eller ?
Oopps glömde ju Albert Zonett men det är nog oxå en matlappsjägare i min värld. Men alla mina tre matlappsjägare är nog skrälldugliga.
Tja med lite flyt vinner Robban två lopp gissar jag.


Shooter 2022-10-01 09:49

Hinner inte med travet idag och får kolla på det i morgon eller så. Reducerat med tre spikar som jag tror väldigt mycket på: Grisle Odin, Readly Lavec samt L.L.Royal.

Efterhandaren 2022-10-01 09:56

Citat:

Ursprungligen postat av tvablaa (Inlägg 794418)
Sjöden skriver:

0-7-6-2-str-0-d-3-2-4-0-0-0-d-4-d-4-7-0-6-3-0-6-6-d-8-5-3-d.
Vad är detta för en mindre smickrande rad?
De senaste V75-resultaten för stall Bergh.
20: 0-0-2 sedan LL Labero tog en andraplats på Örebro 20 augusti.

Nja den där Sjödén vänder väl kappan efter vinden. Startar man många hästar på V75 som kanske inte är så hårt betrodda kan det ju se ut så här. Sedan kan man ju diskutera om det är V75 lopp eller Rikstoto lopp som skall räknas ? Smaken är som baken.
Men dessa vinster från Stall Bergh senaste månaderna har jag funnit.
4/9 på Jägers vann L.L.Labero Derbystayern. Loppet var med på V75 kupongen.
6/8 på Rättvik vann L.L.Labero i Bronsdivisionen.
30/7 på Bollnäs vann Laredo Boko ett Klass 2 försök.

Men visst har Robban bränt med många betrodda på V75/Rikstoton senaste tiden.

fri 2022-10-01 10:15

Vafalls, ingen V86:a idag? De borde ju kunna klämma in en ikväll också. Och imorgon. Varför inte varje dag? Varför inte en frukost-V86:a och en kvälls-V86:a?

Spel är väl det folk kommer lägga sina sista slantar på när världen totalkollapsar. Men "Own nothing and be happy" låter ju fint. Bara man får spela V86.

KonsultTT 2022-10-01 10:58

Kontio och Magnus A Djuse har lämnat återbud och ersätts av Wäjersten, Bergh m fl.

Nobleflash 2022-10-01 11:07

V75
Inlämnat: 2022-10-01, 10:28
Skellefteå
Lördag 2022-10-01
Start: 16:20
Kostnad: 360,00 kr
Vadet gäller startnummer

Avd
1: 10 I can Steel (9, 4)
2: 1, 2, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 12 (3, 6)
3: 1, 2, 3, 7 (6, 5)
4: 12 Invidia (6, 5)
5: 3 Readly Lavec (8, 7)
6: 2, 7, 10, 14 (3, 6)
7: 3, 6, 7, 11, 12 (4, 9)

1x9x4x1x1x4x5 = 720 rader.
720 x 1 x 0,50 kr = 360,00 kr.
Totalt: 360,00 kr.
Rättningskod: QMW BDF KFV

En rätt rolig omgång där inte Nurmos eller Redén tränar någon häst. Det händer ju inte allt för ofta.

Fick bli tre spikar idag.

Avd 1 10 I can Steel 19%
Är en av tre hästar, som det känns på förhand, med vettig chans att vinna loppet. Westerholm har säkert siktat hit och är hästen bra/fräsch för dagen, så borde den vara med där framme. Jag tar ställning och spikar.

Avd 4 12 Individa 15%
Blott fjärdehandare just nu på spelet. Wäjersten är verkligen i zonen just nu och blir inte förvånad om han sätter dit denna i ett öppet lopp. Många garderar troligen, kanske med rätt, men då kan man vinna mark med en chansspik.

Avd 5 3 Readly Lavec 81%
Hisnande procent, men hästen öppnar snabbt och går bra i ledningen. Har fått pausa lite efter Jubeliumspokalen, så formen är väl lite i dunkel. Oskar J har ändå hittat ett rätt passande lopp för hästen här känns det som, om ingen skulle sätta tokpress och försätta sina egna chanser. Den borde bli svårslagen om allt står rätt till och då ser jag ingen anledningen att gå emot. Får jaga skrällar i andra lopp.

Några drag i omgången.

Avd 3 3 Pydin 6%
Med senaste starten på näthinnan, så ska den nog med. Inte alls säkert att den klarar av samma prestation, men när det blir mycket spel på två andra hästar och denna ser ut att hamna på singelprocent så känns det intressant.

Tycker även Gorm 14% måste med på sina två senaste prestationer. Sett riktigt fin ut och utvecklas hela tiden. Förvisso mer spel på denna, men streckas också. Uffe känner hästen väl.

Avd 6 2 Holy Moses Mearas 6%
Nedstruken till spår 1 i volten. Kanske kan hitta till ledningen eller åtminstone rygg ledaren då. Får gå på innerspår och i det här loppet lär det väl säkerligen spricka upp en del tillslut. Kan bli farlig då.

Avd 7 6 Ellis Pride 4%
Kapabel häst som kan hävda sig bra i denna konkurrens. Lopp i kroppen och inte borta från detta läget.

Miljonhästen

Avd 2 12 Cheval Mon Ami 1%
Sämsta utgångsläget, men är nog bättre än raden. Enbart tävlat på V75 på slutet med blandat resultat. Känns som motståndet är lite mer ljummet idag och med hårt tempo på loppet så skulle den kunna komma in i matchen.

Lycka till med spelen idag allihopa! :)

tvablaa 2022-10-01 11:10

Det förändrar ju en del. Flera som jag tänkte var skrällbud pga MAD

Citat:

Ursprungligen postat av KonsultTT (Inlägg 794423)
Kontio och Magnus A Djuse har lämnat återbud och ersätts av Wäjersten, Bergh m fl.


Galten 2022-10-01 11:35

Tänker att man skall nog inte krångla till det idag. Readly Lavec möter ju verkligen ingenting idag och Grisleodin känns några huvuden högre i kallblodsloppet. Det kan bli hög utdelning även om dessa två går in.

De övriga loppen känns öppna, vad sägs t.ex om att favoriten i V75-2 gjort så dåliga prestationer på sistone att den haft startförbud. Vidöppet lopp. Cheval Mon Ami (1%) var t.ex långt före favoriten i mål senast.

tvablaa 2022-10-01 12:10

Kul omgång detta men också en sån som känns lite obehagliga då det verkar som precis alla s.k. experter tycker samma sak. Så här skulle jag sammanfatta det jag läst hittills och egna reflektioner:

1: Alla är överens om att Laredo Boko inte ska vara favorit utan att det borde vara I Can Steel. Och andrastrecket utifrån tipsen är Maybach.

Jag ställer mig frågan hur ofta OAL egentligen vinner V75. Efter lite research så verkar han ha vunnit noll lopp 21-22, ett lopp 2020, tre lopp 2019, tre lopp 2018. Jag lyckas dock inte få fram hur många V75-starter han gjort men ser att han nog dragit ner en del på tävlandet.

Jag har en liknande fundering kring Rickard Skoglund. Känns ofta betrodd men vinner väldigt sällan. Inte orkat gräva i hur sanningsenligt detta är.

Jag har förstarank på ICS men tycker det finns en del roliga skrällbud bakom den.

2: Här tävlar experterna om att såga Timo Jutila. Som skrällbud lyfts Cheval Mon Ami fram på väldigt många ställen. Även Burn Notice nämns av många.

3: Får man tro experterna så slutar Grisle Odin som rätt klar favorit här. Alla är också överens om att Gorm är överstreckad och att Pydin borde vare tredjerank.

Jag tror också att Grisle Odin är bäst men frågan är om inte distansen gynnar Stjärnblomster rätt mycket.

Synd med kuskförsvagning på Philip Ess. Och inte borde väl Guli Rubin var streckad nästan minst?!

4: Här är det Make it A Star som är allas drag. Kanske lite för att kusken är väldigt optimistisk. Berglund är lite undantag, han varnar för att hästen tidigare rest mindre bra. De flestas skrälldrag verkar vara Golden Opportunity. Nästan ingen nämner Olly Håleryd som var den tidiga favoriten. Sjödén pekar på att det är klar fördel för tilläggshästarna i dessa lopp och särskilt bakre volten.

Jag tänker att det nog är rätt att Samedi nu seglat upp som favorit. Den kan spetsa och får väl som sämst rygg ledaren och chans på open stretch. Vet dock inte ur tvärspeedig den är.

5: Detta är enda loppet där åsikterna går isär lite. Ungefär hälften verkar vilja spika trots väl hög streckprocent. Många menar också att värdet i omgången ligger i att spekulera i favoritfall. Sjödén brukar ju dock påpeka att utdelningen styrs av skrällarna.

Jag tycker procenten är alldeles galen. Samtidigt som det ju solklart måste vara omgångens bästa vinstchans och är rätt tunt bakom. Even's Cool Boy kan ju vara riktigt ba ibland men spåret hämmar. Och så är det lite läskigt med två Bergh-hästar från risiga lägen. Offrar han Reddington för att Mr Mah Can ska spurta hem det? Jag är lockad att gardera eller köra utgång, känns inte som jättemånga kan vinna bakom favoriten.

6: Så var det dags för grupphets igen. Denna gången är det Holy Moses Mearas som hyllas på nästan varenda ställe. Många verkar också överens om att LL Royal är rätt favorit men nämns sällan som spik. Selmer IH vann i fjol men sägs vara sämre i år.

Även här känns det som ungefär halva fältet är rätt chanslöst. Men några roliga skrällbud hittar jag. Synd dock med kuskförsvagning på Flight Deck.

7: I avslutningen så torde Marvelous skena i procent under dagen om en får tro experterna. Nämns t.om. som spik på en del ställena. Några tycker Faboulous Pellini imponerade senast, några att insatsen inte var så märkvärdig. Berglund spikar i stället Beat Generation som Sjödén menar är missgynnad av att vara ensam 4-åring men gynnas av att vara ensam hingst. Väldigt många varnar för Ellis Pride som torde stiga i % under dagen. Däremot verkar ingen tro på 11 och 12.

Jag undrar om det inte räcker långt med streck på 3 och 4. Möjligen med skrällstreck på Just Celebration som kanske kan hitta rygg ledaren.

KalleKlut 2022-10-01 13:30

VM raden

V75
Inlämnat: 2022-10-01, 13:29
Skellefteå
Lördag 2022-10-01
Start: 16:20
Kostnad: 96,00 kr
Vadet gäller startnummer

Avd
1: 4, 7, 10 (3, 9)
2: 1, 2, 3, 4, 5, 8, 10, 12 (9, 7)
3: 7 Grisle Odin G.L. (3, 1)
4: 6, 10, 12, 15 (14, 1)
5: 3 Readly Lavec (6, 7)
6: 10 L.L.Royal (3, 14)
7: 3, 4 (7, 9)

3x8x1x4x1x1x2 = 192 rader.
192 x 1 x 0,50 kr = 96,00 kr.
Totalt: 96,00 kr.
Rättningskod: THT BHF MKQ

fri 2022-10-01 13:37

Citat:

Ursprungligen postat av KalleKlut (Inlägg 794431)
VM raden

V75
Inlämnat: 2022-10-01, 13:29
Skellefteå
Lördag 2022-10-01
Start: 16:20
Kostnad: 96,00 kr
Vadet gäller startnummer

Avd
1: 4, 7, 10 (3, 9)
2: 1, 2, 3, 4, 5, 8, 10, 12 (9, 7)
3: 7 Grisle Odin G.L. (3, 1)
4: 6, 10, 12, 15 (14, 1)
5: 3 Readly Lavec (6, 7)
6: 10 L.L.Royal (3, 14)
7: 3, 4 (7, 9)

3x8x1x4x1x1x2 = 192 rader.
192 x 1 x 0,50 kr = 96,00 kr.
Totalt: 96,00 kr.
Rättningskod: THT BHF MKQ

Nästan exakt samma rad som min. Det är dömt att misslyckas.

asgaya3141 2022-10-01 15:22

V75
Inlämnat: 2022-10-01, 15:20
Skellefteå
Lördag 2022-10-01
Start: 16:20
Kostnad: 256,00 kr
Vadet gäller startnummer

Avd
1: 1, 3, 4, 10 (9, 7)
2: 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 12 (7, 10)
3: 1, 7 (2, 3)
4: 1, 2, 5, 6 (12, 10)
5: 3, 5 (7, 6)
6: 2 Holy Moses Mearas (10, 3)
7: 7 Beat Generation (3, 12)

4x8x2x4x2x1x1 = 512 rader.
512 x 1 x 0,50 kr = 256,00 kr.
Totalt: 256,00 kr.
Rättningskod: TBQ DHG DCZ

mackpeter 2022-10-01 15:28

Mitt bolagssystem ser likadant ut som det privata nedan - dock har det i andra avdelningen även 1,4,5 och 9 samt i sjunde även 11. Systemet tog hem 3' förra veckan och ligger ca 10' i överskott netto i år. Hoppas vara med om lite bättre utdelning i höst.

V75
Inlämnat: 2022-10-01, 15:21
Skellefteå
Lördag 2022-10-01
Start: 16:20
Kostnad: 240,00 kr
Vadet gäller startnummer

Avd
1: 4, 9, 10 (3, 7)
2: 2 Kocu Boko (5, 1)
3: 1, 7 (2, 3)
4: 1, 5, 6, 10, 12 (9, 13)
5: 3 Readly Lavec (6, 5)
6: 2, 3, 7, 10 (14, 6)
7: 3, 4, 7, 12 (11, 6)

3x1x2x5x1x4x4 = 480 rader.
480 x 1 x 0,50 kr = 240,00 kr.
Totalt: 240,00 kr.
Rättningskod: WBQ CHL KCN

valo 2022-10-01 15:34

LUNCH DUBBEL
Inlämnat: 2022-10-01, 15:18
Skellefteå
Lördag 2022-10-01
Start: 15:31
Kostnad: 55,00 kr
Vadet gäller startnummer

Avd
1: 11 Brönnlund Ask
2: 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

11 x 5,00 kr = 55,00 kr.
Totalt: 55,00 kr.
Rättningskod: ZLW DHC BCQ

Jester1890 2022-10-01 15:45

Mitt bidrag till den allmäna konkursen:
V75

Avd
1: 1, 3, 4, 7, 9, 10 (11, 5)
2: 2 Kocu Boko (9, 4)
3: 1, 2, 3, 7 (6, 5)
4: 6 Make it a Star (12, 1)
5: 3, 5 (7, 6)
6: 3, 6, 7, 10, 14 (2, 15)
7: 12 Devils Tongue (7, 4)

6x1x4x1x2x5x1 = 240 rader.
240 x 1 x 0,50 kr = 120,00 kr.
Totalt: 120,00 kr.

valo 2022-10-01 15:48

Ett system med lite "extra allt":

V75
Inlämnat: 2022-10-01, 14:37
Skellefteå
Lördag 2022-10-01
Start: 16:20
Kostnad: 335,00 kr
Vadet gäller startnummer

Avd
1: 4, 9, 10 (3, 1)
2: 8 Burn Notice (5, 4)
3: 1, 6, 7 (2, 3)
4: 8, 12 (1, 6)
5: 3 Readly Lavec (7, 5)
6: 5, 10, 11 (3, 14)
7: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 (3, 7)

3x1x3x2x1x3x12 = 648 rader.
648 x 1 x 0,50 kr = 324,00 kr. Avgift 11,00 kr.
Totalt: 335,00 kr.
Rättningskod: QHP BHB GCR

Nollkollolisten 2022-10-01 15:50

Mitt lilla matematiska försök:
V75
Inlämnat: 2022-10-01, 15:47
Skellefteå
Lördag 2022-10-01
Start: 16:20
Kostnad: 72,00 kr
Vadet gäller startnummer

Avd
1: 7, 10 (9, 4)
2: 3, 5 (4, 2)
3: 7 Grisle Odin G.L. (1, 2)
4: 5, 7, 13 (1, 6)
5: 3, 6 (7, 5)
6: 3, 10, 14 (7, 2)
7: 3, 12 (7, 11)

2x2x1x3x2x3x2 = 144 rader.
144 x 1 x 0,50 kr = 72,00 kr.
Totalt: 72,00 kr.
Rättningskod: SKZ BHJ DMP

Efterhandaren 2022-10-01 15:54

Kocu Boko Värmningsvinnare ? Man får lite Bold Eagle feeling.

heddari 2022-10-01 16:01

hoppas på lite deg idag :drunk:
V75
Inlämnat: 2022-10-01, 15:13
Skellefteå
Lördag 2022-10-01
Start: 16:20
Kostnad: 480,00 kr
Vadet gäller startnummer

Avd
1: 5, 7, 9, 10 (4, 3)
2: 1 Indy Journey (5, 4)
3: 1, 2, 3, 4, 6, 7 (5, 10)
4: 1, 3, 6, 10, 12 (5, 9)
5: 3, 5 (7, 6)
6: 2, 3, 10, 14 (7, 6)
7: 7 Beat Generation (3, 12)

4x1x6x5x2x4x1 = 960 rader.
960 x 1 x 0,50 kr = 480,00 kr.
Totalt: 480,00 kr.
Rättningskod: RLX LHJ DCT

ms 2022-10-01 16:08

Lycka till!


Avd
1: 9 Laredo Boko (10, 4)
2: 1, 2, 4, 5, 7, 8, 9, 12 (3, 10)
3: 7 Grisle Odin G.L. (1, 2)
4: 1, 5, 6, 10, 12, 15 (7, 13)
5: 3 Readly Lavec (5, 7)
6: 10 L.L.Royal (2, 3)
7: 3, 4, 6, 7, 11, 12 (2, 5)

1x8x1x6x1x1x6 = 288 rader.
288 x 1 x 0,50 kr = 144,00 kr.
Totalt: 144,00 kr.
Rättningskod: WMP FHM KMP

Biznice 2022-10-01 16:09

V75
Inlämnat: 2022-10-01, 16:09
Skellefteå
Lördag 2022-10-01
Start: 16:20
Kostnad: 1 080,00 kr
Vadet gäller startnummer

Avd
1: 4, 9, 10 (3, 1)
2: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12 (10, 5)
3: 1, 7 (2, 3)
4: 1, 2, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15 (3, 11)
5: 3 Readly Lavec (7, 5)
6: 10 L.L.Royal (3, 14)
7: 3, 4, 7 (12, 11)

3x10x2x12x1x1x3 = 2160 rader.
2160 x 1 x 0,50 kr = 1 080,00 kr.
Totalt: 1 080,00 kr.

robert78Polen 2022-10-01 16:12

V75

2,3,4,6,9,10
2,3,5
1,2,7
9
3
10
7

Skaegget 2022-10-01 16:14

Värmlands försök till dagens V75:

V75
Inlämnat: 2022-10-01, 16:03
Värmlänningarnas V75s andelsspel
Skellefteå
Lördag 2022-10-01
Start: 16:20
Kostnad: 1 526,40 kr
Vadet gäller startnummer

Avd
1: 10 I can Steel (3, 9)
2: 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9 (12, 3)
3: 1, 2, 3, 5, 7, 10 (6, 4)
4: 10, 12 (1, 6)
5: 3 Readly Lavec (4, 5)
6: 2, 3, 7, 10, 14 (5, 6)
7: 3, 4, 6, 7, 11, 12 (2, 5)

1x8x6x2x1x5x6 = 2880 rader.
2880 x 1 x 0,50 kr = 1 440,00 kr. Avgift 86,40 kr.
Totalt: 1 526,40 kr.
Rättningskod: VMP DHL GMW

Gotland 2022-10-01 16:14

Så här fick det bli idag!


V75
Inlämnat: 2022-10-01, 16:10
Big City Boys V75s andelsspel
Skellefteå
Lördag 2022-10-01
Start: 16:20
Vadet gäller startnummer

Avd
1: 3, 4, 7, 9, 10 (1, 11)
2: 1, 2, 4, 7, 8, 9, 12 (3, 6)
3: 7 Grisle Odin G.L. (1, 2)
4: 1, 5, 6, 10, 12 (9, 2)
5: 3 Readly Lavec (5, 6)
6: 2, 7, 10 (14, 3)
7: 3, 4, 5, 6, 7, 11, 12 (2, 10)

5x7x1x5x1x3x7 = 3675 rader.
3675 x 1 x 0,50 kr = 1 837,50 kr.
Rättningskod: ZGZ FHM GMW

Lycka till!

:KO:

SistaStallskriket 2022-10-01 16:15

V75
Inlämnat: 2022-10-01, 16:00
Sista Stallskrikets andelsspel
Skellefteå
Lördag 2022-10-01
Start: 16:20
Kostnad: 1 908,00 kr
Vadet gäller startnummer

Avd
1: 3, 4, 7, 9, 10 (6, 1)
2: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 12 (10, 6)
3: 1, 2, 3, 7 (6, 5)
4: 1, 5, 6, 10, 12 (2, 9)
5: 3 Readly Lavec (5, 7)
6: 2, 3, 10, 14 (7, 5)
7: 7 Beat Generation (4, 3)

5x9x4x5x1x4x1 = 3600 rader.
3600 x 1 x 0,50 kr = 1 800,00 kr.

tvablaa 2022-10-01 16:19

Blev matematiskt till slut idag efter sedvanlig vånda:
9,10,11,12
2,4,5,8
7 Grisle Odin GL
1,6,12,15
3 Readly Lavec
2,3,5,7,9,10,14
4 Marvelous

Lycka till allihop

linfre 2022-10-01 16:20

V75

Avd
1: 10 I can Steel (9, 4)
2: 9 Barolo Gene (5, 2)
3: 7 Grisle Odin G.L. (1, 2)
4: 1, 5, 6, 10, 12, 13, 15 (9, 2)
5: 3 Readly Lavec (7, 5)
6: 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 14 (9, 15)
7: 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12 (6, 9)

Totalt: 220,50 kr.
Rättningskod: NJZ MHK FMX

Basse 2022-10-01 16:21

Mitt andelsspel till dagens V75

Ja jag vet om att Spelvärde spikat samma två men mina spikar var utvalda redan innan de släppt sitt material. Byter inte då jag tror att de vinner.

V75
Inlämnat: 2022-10-01, 16:09
Basses Bomb - Pressbyrån Karlstad
Skellefteå
Lördag 2022-10-01
Start: 16:20
Kostnad: 3 600,00 kr
Vadet gäller startnummer

Avd
1: 1, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 11 (8, 6)
2: 2, 4, 9 (1, 5)
3: 7 Grisle Odin G.L. (1, 2)
4: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 (1, 6)
5: 3 Readly Lavec (6, 8)
6: 2, 3, 7, 10, 14 (5, 6)
7: 6, 7, 11, 12 (3, 4)

8x3x1x15x1x5x4 = 7200 rader.
7200 x 1 x 0,50 kr = 3 600,00 kr.

Lycka till allihopa!

shasha 2022-10-01 16:24

Kör en kraftig reducerat spel som kostar 145kr
https://www.jokersystemet.se/t/M72pDqTsRxqT

Liisa 2022-10-01 16:27

Skönt att inleda med en spik :popcorn:

shasha 2022-10-01 16:28

Hade helst velat att min 2:a i ranken vann-många hade 3:an så det är okay-6 lopp kvar varav 3 favoriter måste vinna enligt villkoret.
3 MIZAIv4
11 KISSINGER BOKOv5
10 I CAN STEELv7
9 LAREDO BOKOh4
7 KONTURv6
4 MAYBACH W.F.v4
5 BOSSE BEEv6

valo 2022-10-01 16:30

Jag hittade tvillingen 10 kr till 20 ggr men borta på systemet. Lite spelpengar.


PJV DHH FMR

tvablaa 2022-10-01 16:37

Att man aldrig lär sig. Har trott på Mizai flera gånger men tog bort den nu på kusken:(

valo 2022-10-01 16:39

Provar en ny tvilling, tycks ju gå bra just nu.

TVILLING
Inlämnat: 2022-10-01, 16:33
Skellefteå Lopp 6
Lördag 2022-10-01
Start: 16:42
Kostnad: 30,00 kr
Vadet gäller startnummer

Hästar
1, 7, 12
Utgångshästar
8 Burn Notice

3 x 10,00 kr = 30,00 kr.
Totalt: 30,00 kr.
Rättningskod: SFV DHG DMS

valo 2022-10-01 16:41

Samma här
 
Citat:

Ursprungligen postat av tvablaa (Inlägg 794464)
Att man aldrig lär sig. Har trott på Mizai flera gånger men tog bort den nu på kusken:(


Men fick hänga med på tvillingen.

Basse 2022-10-01 16:51

Härligt att se Frida Simonsson köra som hon sagt!

Kudos åt henne som höll vad hon lovat.

Hittade 9 Barolo Gene på hennes kommentar. Kör hon som hon sagt var det givet att det skulle gå för fort och att det skulle bli överpace.



Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved