Visa ett inlägg
Gammal 2011-02-01, 12:41   #8
Berra
 
Berras avatar
 
Reg.datum: mar 2010
Inlägg: 123
Sharp$: 618

Pure Math
Stats: 85 - 68 - 11
ROI: 109.11%
Vinstprocent: 55.56%

Standard

Oerhört intressant match i Karlstad med ett b2b-spelande FBK som tar emot Luleå. Med Lördagens batalj med Frölunda inräknad så blir det 3e matchen på 4 dagar för Karlstadgänget som dessutom har vissa problem med skador. Svagt poängmakeri på hemmais senaste tiden också.

Luleå kommer från en medioker vecka i Coop Arena där man bara tog 3 av 9 poäng mot bottenlagen. Kan nog vara bra att få lämna hemmaisen för lite bortahockey innan uppehållet. Inga väsentliga skador i Luleå vad jag hört.

Att Luleå inte lyckats göra mål på Färjestad i Karlstad så här långt i år över 2 möten stör inte nämnvärt. Prestationerna i samma matcher har nämligen varit relativt bra, och kanske skulle man vid båda tillfällena haft med sig poäng.
__________________
I want to play a game!
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Berra är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat