Citat:
Ursprungligen postat av DamageINC
Inte så svårt att visa 117% i ROI om man får välja ut vilka spel som ska vara med i sheetet och vilka som inte får vara med. Och det är ju som sagt bara att hålla musen över oddsen så ser man att väldigt många är inlagda långt efter matchen spelats.
|
Att vissa spel är inlagda någon timma efter matchen spelats ser ju väldigt suspekt ut för de som inte "vet bättre". Har man följt honom så vet man dock att han hängt på andra ställen än RoK och gett ut tips, där tipsen kommit ut långt före matchstart. Däremot slarvat med spreadsheetet någon gång ibland och lagt till dom där efteråt. Men jag förstår dom som ifrågasätter det.. Ger ju inte ett särskilt seriöst intryck.
"Inte så svårt att visa 117% i ROI om man får välja ut vilka spel som ska vara med i sheetet och vilka som inte får vara med"... Varför skulle det vara "lätt"? Han har ju bokfört sina tips där. Sen om han har ett annat sheet med spel från alla olika ligor o har 75 % i ROI där har jag ingen aning om.