Ämne: Lazlo Lirar!
Visa ett inlägg
Gammal 2011-10-05, 22:49   #129
vessl123
 
Reg.datum: maj 2010
Ort: Göteborg
Inlägg: 186
Sharp$: 1817


Stats: - -
ROI: %
Vinstprocent: %

Standard

Citat:
Ursprungligen postat av henkiee5 Visa inlägg
Jag hänger inte riktigt med. Sheetet är alltså inte i svenska kronor. Så nu när Lazlos sheet är +357k hur mycket är det upp egentligen? Måste ju vara betydligt mindre med tanke på de spel du får igenom.

Alla som tycker att det enda relevanta är ROI är ju fel ute eftersom det är lättare att hitta bra spel på de obskyra ligorna och om man då bokför större insatser där än vad man egentligen får spela blir ROIn skev. Därför skulle inte jag blanda valutor i ett sheet.
Ingen har väl sagt att han blandat valutor eller? Och varför skulle det vara lättare att hitta bra spel "på de obskyra ligorna"?

Är 99% säker på att alla spel är i samma valuta annars skulle ju 2-6 systemet sakna mening totalt. Ett serie 1 spel i Euro och Serie 6 spel i Svenska kronor hade ju inte direkt fungerat. Så jo, ROI är det enda relevanta imo.
vessl123 är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat