Visa ett inlägg
Gammal 2012-01-11, 14:30   #870
Semicolon
 
Semicolons avatar
 
Reg.datum: okt 2011
Inlägg: 853
Sharp$: 1997


Stats: - -
ROI: %
Vinstprocent: %

Standard

Citat:
Ursprungligen postat av tompa87 Visa inlägg
Adam är en fattigmans Gerrard utan genombrottskraften. Men han har verkligen inte rosat marknaden på sistone och har tappat flera dimensioner i sin leverans av fasta situationer (vilket var det han främst köptes för) och är helt rätt bänkad idag!
Han behöver vara clutch på fasta för att vara värd sina pengar för i spelet är han inte genial, han kan inte spela def midd för han har inte arbetskapacitet och han kan inte spela off midd för han är inte genombrottstark.
Huvudet på den berömda spiken summerade allt jag känner också. Ta som en jämförelse en spelare som Sebastian Larsson. Perfekt leverans med sin högerfot match efter match, år efter år. Man kan inte som Charlie Adam värvas som set piece specialist och sen slå en samling av fullständigt hårresande usla frisparkar och hörnor match efter match och tro att det ska vara acceptabelt. Han har väl dessutom i princip snittat 1 vansinnig hemåtpassning per match, där endast Reinas vaksamhet räddat laget från baklängesmål.

En otrolig besvikelse.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
Maijadona (+1)
Semicolon är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat