Visa ett inlägg
Gammal 2012-09-20, 12:09   #1
thesaints
 
Reg.datum: dec 2010
Ort: Skåneland
Inlägg: 66
Sharp$: 848

Alla spel våren 2013
Stats: 238 - 210 - 39
ROI: 110.23%
Vinstprocent: 53.13%

Standard

Europa League 20/9


En hel del matcher på programmet denna härliga torsdag och det är alltid intressant att se hur lagen ställer upp när det gäller Europa League.

Tre spel lades redan igår kväll.

Det första är Vitora Plzen rak 1 till 1.80. Har dock sjunkit aningen fram till lunch. Plzen fick prova på CL förra året och de har fått en hel del erfarenhet när det gäller spel i Europa. De är väldigt hemmastarka och mot relativt svaga Academica måste de ses med toppchans.

Att komma till San Paolo och ta poäng är ingen enkel historia och även om Napoli lär ställa över ett gäng spelare så är det ett starkt lag de ställer på banan och Napoli -1.25 till 1.89 känns som ett vettigt spel.

Jag spelade emot Stuttgart redan i helgen och de fortsätter att ha stora problem. Ytterligare skador i helgen och ett spel som inte fungerar alls. Steaua Bukarest kanske inte har några större framgångar i Europa de senaste åren men mot ett för närvarande mycket svagt Stuttgart tror jag att poängchansen är god. Spelet blir +1 till 2 gånger pengarna.

Vad har ni mer för goda idéer till dagen?
thesaints är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat