Visa ett inlägg
Gammal 2012-10-26, 14:49   #8
eggge
 
Reg.datum: apr 2012
Inlägg: 23
Sharp$: 748

2012
Stats: 161 - 184 - 13
ROI: 133.21%
Vinstprocent: 46.67%

Standard

Citat:
Ursprungligen postat av AndreasB1897 Visa inlägg
Det borde ju inte hända något, är ju egentligen samma sak som att jag skulle råka dubbelspela ett spel utan att det var meningen.
Jag själv hade behållt allt. Tror inte de orkar driva vidare med detta och om så händer är det enda som sker att de möjligtvis skickar ett brev och hotar lite med något som antagligen aldrig sker.

Jobbar själv i butik och när någon glömt ta betalt händer inget mer än att man kan kontakta personen och be dem komma tillbaka för att betala.

Om så inte sker så händer inte mycket, svårt att driva vidare småskit.

Behåll cashen... Spelsidor på nätet är så vinstudrivande utpressare att de gott klarar sig utan dubbelbetalningen.

Ignorera mailen och sidan hade jag själv gjort.

OM det skulle komma "stämning" eller annat så är det en annan sak, känns som det är 1 / 100 000 att något sånt händer. Oddsen är på din sida.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
AndreasB1897 (+5)
eggge är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat