Citat:
Ursprungligen postat av lodmajster
Klart det är snyggt när man spelar på odds som är tagna ur luften
|
Gillade denna satsning från början men är faktiskt beredd att hålla med lojdmaster. Jag såg matchen Wawrinka - Golubev häromdan och vid ställningen 2-1 i setöverläge och 3-2 i gemöverläge så har jag väldigt svårt att minnas några 3.50 på Golubev som matchvinnare då han hade hållt 16 av 17 servegem. Det hade varit given maxinsats från mig.
edit: Nu när jag kollat upp min spelhistorik så har jag faktiskt spelat Golubev vid exakt den tidpunkten, antingen när det stod 2-2 eller när han servade hem 3-2 gemet för 20 sekunder senare spelade jag på break i game 6 i set 4 för en tv-insats. Jag fick iaf
3.10 på setvinst då vilket gör det totalt orimligt att få 3.50 på matchvinst när han ledde med 2-1 i set och således hade en extra chans i set 5.
Bluff och båg är vad det där sheetet är
Ska tillägga att vi båda spelat på Unibet vilket utesluter att jag kan ha fel.