Visa ett inlägg
Gammal 2014-05-07, 12:56   #35
zamora_79
 
Reg.datum: feb 2013
Ort: Göteborg
Inlägg: 168
Sharp$: 2260
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av NicklasJ Visa inlägg
Även om hon inte vunnit sedan April förra året så är ju såklart 2% alldeles för lite på en häst som troligtvis får spets/rygg ledaren på Åby.
31% från spår 8 på Eketorps Tess är lite väl mycket. Riktigt riktigt bra senast. Finns ingen annan häst i loppet som gör om det. Hjälper ju såklart en del att det bara är 10 hästar till start. Men det kan bli en väldigt jobbigt resa vare sig man kör framåt direkt eller backar sist.
Ja kör han fram får han Dödens, så han lär nog backa och hoppas att dom kör på där frame för att sedan försöka spurta förbi dom vid upploppet.. P K har tre vinster och dom är tagna på 1640m.. så vi får se en liten chans spik kanske. 2% just nu ända emot är att kusken inte vunnit med den.. så hoppas på första nu..
zamora_79 är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat