Citat:
Ursprungligen postat av Semicolon
Exakt, tycker det är fantastiskt underhållande med människor som tror att det skulle vara någon slags informationsövertag mot de asiatiska bolagen som ger edge på större ligor. Pinnacle med flera sätter linorna för att få action och sen styr marknaden oddsrörelserna. Du spelar inte mot pinnen eller asien när du lirar VM, PL, serie A, la liga, MLB etc, du spelar mot marknaden.
Att det inte skulle kunna finnas värde i större evenemang/ligor måste vara den tröttaste av myter då det faktiskt förhåller sig på rakt motsatt sätt.
|
Konstigt att de flesta har mycket bättre ROI och hellre spelar lägre divisioner i Sverige och blir ganska snabbt limiterade än att alltid satsa på PL, CL, VM osv och få spela hur länge som helst om det nu finns så mycket värde i de största ligorna
Fan vilken härlig match det blir idag. Hoppas bara vi får ett europeiskt och ett sydamerikanskt lag i finalen. Min tv-peng blir brassarna som public spelat från favoriter till underdogs så hoppas jag att Semicolon har rätt i att de asiatiska bolagen valde rätt favorit från början i matchen
__________________
Välj ett jobb du älskar och du kommer aldrig att behöva arbeta en dag i hela ditt liv
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
Senast redigerad av Sprite den 2014-07-08 klockan 21:55.
|