Citat:
Ursprungligen postat av olle
Imponerande. Men gissar att det blir lättare och roligare att ägna sitt yrkesliv åt spel på hästar när det går så bra i så unga år. Gissar att ni proffs även har koll på åtminstone travet i våra nordiska grannländer så det kan inte bli mycket tid över annat än till att äta och sova när man är proffs och har stenkoll på allt som rör sig.
Har du återinvesterat alla pengar du spelat in på att t ex köpa travhästar eller är det bara spelet som är intressant och sen använda alla vinster till annat. Gissar att du lagt några av miljonerna i någon fond för att säkra upp det hela om det någon gång skulle komma en sämre period spelmässigt, för man är ju väldigt sårbar ekonomiskt som spelproffs om det mot förmodan skulle sluta att trilla in vinster kontinuerligt.
|
Jag fokuserar till största delen på Sveriges hästar och utländska hästar vid behov. Jag har inte investerat i några travhästar. Haha vad får dig att tro att jag är mångmiljonär?