Visa ett inlägg
Gammal 2015-03-02, 20:38   #46
Stekel
 
Stekels avatar
 
Reg.datum: jan 2010
Ort: Karlstad
Inlägg: 12 167
Sharp$: 26752
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av olle Visa inlägg
7,6 mkr i V64 omsättning. Spontant känns det inte särskilt bra.

1. Det var jackpot en gång förra veckan. Då var omsättningen över 8 mkr.
2. Senast det var jackpot en måndag den 2 februari. Då var V64 omsättningen 8,6 mkr.

Men fler än vanligt som torskade pengar i helgen tack vare dubbla V75 omgångar och där igår bara 26 procent av pengarna gick tillbaka till spelarna så det är nog inte riktigt rätt att jämföra ännu.

Dagens dubbel borde normalt få ett lyft när dom loppen nu ska direktsändas i TV4. Ska där dessutom sitta en spelexpert som tittarna kan rygga så finns potential helt klart till att DD får ett lyft.
Ja det stiger nog, det var brutalt dålig sport idag och de flesta var nog inte med på att spelstopp flyttats fram. Mig själv inkluderat som tänkte skippa omgången eftersom jag jobbade till 18.30 men sen råkade få syn på att de flyttat fram. Ska bli intressant att se om det blir någon effekt. Personligen tror jag på det, man kan landa lite mer efter jobbet för att sen kanske kolla inför omgången och spela. Annars blir det lite allt på en gång där vid 17-19.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Stekel är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat