Visa ett inlägg
Gammal 2015-05-04, 11:48   #43
Chiron
 
Reg.datum: jan 2015
Inlägg: 2 524
Sharp$: 1184
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av putte64 Visa inlägg
Den kommer inte till spets.
Coldtown?

Det gör den garanterat om Kontio inte sover. Gör han det när de andra laddar kommer nog Talk the Talk att satsa framåt. Den blir tuff att knäcka från spets.

Om du menade Stein Daylight så skrev jag inte att den spetsar. Utan menade att den gillar spets - vissa kuskar satsar onödigt mycket framåt trots att de vet att de inte får överta (tänkte att Stein provas framåt trots att Coldtown är i täten). Därför tänkte jag att Coldtown och Daylight bråkar lite i början - kan ju gå väldigt fort första 5-600.

Jag är inte lika kunnig som många av er här inne men det är bara min åsikt. Sen kanske Witasp ligger lågt gällande chanserna då kommer han ju självklart avstå från att ladda.

Så det mest tänkbara är att låsa på två - Coldtown och Talk the Talk - den som tar över först borde vinna...

Chiron är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat