Citat:
Ursprungligen postat av Migge
Citat Travnet: Tydligen var jag ute och seglade i mina spekulationer i onsdags angående förra helgens storvinnare. Jag undrade ju om ATG var rädda för negativ reklam när deras egen experttippare tog storvinsten på V75, men enligt säkra källor så har ATG jobbat hårt för att få göra ”vinstartiklar”, men att experttipparen bett om att få stå över.
Är säkert en klok tanke, men då kan jag tycka att det inte direkt är superfiffigt att jubla i sociala medier direkt efter storvinsten. Svårt läge när man vill berätta för alla i ”branschen” att man vunnit mest, men ändå helst vara en anonym storvinnare.
Källa: http://www.travnet.se/berglund/2015/...nstersystemen/
|
Min teori är att han vill vara anonym för att systemet var super stort. Vill kanske inte skylta med att han spelar för hundratusentals kronor på en lördag. Hade det vart ett lagom stort system hade han säkert gått ut med det.