Visa ett inlägg
Gammal 2017-02-01, 22:35   #76
Cyran
 
Reg.datum: aug 2016
Inlägg: 715
Sharp$: 1715
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Stekel Visa inlägg
1. Spår 4.

2. Han har rätt dåligt med startpoäng så nog är det viktigt att det inte blir fiasko.

3. Jag har kastat fakta på dig som visar att Moberg konsekvent får bra styrningar av sin far, jag ser inte riktigt hur du bara kan bortse från det? Alternativet är att hon är något alldeles extra talangfull, och det må så vara då, men då är ju det ett plus i sig som talar för ekipaget.

Jag har några punkter till men tycker det räcker. Kunde sagt på förhand att 50ggr var ett riktigt grovt överodds, men kunde aldrig fantisera om att det skulle komma i närheten av det.
Spår 4&5 är de bästa spåren. Vad är det du vill säga? Hade spår 5 och blir nerstruken till 4, samma sak.

Har förklarat för dig flera gånger, Kim Moberg har kört hästfan i alla de 3 senaste galopperna. Den blev struken senast. Varför var hon inte talangfull där? Du verkar ha svårt att fatta detta. Hur ska spelarkollektivet tro att hon eller hästen skulle vara extra bra denna gången och gå felfritt?

Hade varit en helt annan historia om någon annan kusk körde när det blev 3 galopper i rad och sen byter dem till Kim inför denna starten, då kan jag köpa ditt argument att han skulle ställt i ordning hästen lite extra + vi vet att kuskbyte kan göra stor skillnad.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
SO (+1)

Senast redigerad av Cyran den 2017-02-01 klockan 22:39.
Cyran är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat