Enormt skitsnack av en somn tror sig vara expert
Citat:
Ursprungligen postat av Cyran
Jens är långtifrån duktig på att tippa.. Han är utan tvekan minus på sitt spel sen jag började följa honom här i forumet (augusti 2016) Har haft hur många system som helst på flera tusen som inte gett ett dugg.
Bäst är de som har kontakter och får insiderinformation / stalltips.. Tips som stannar inom en liten krets. Det är dem som vinner oftast och mest. Många av de mest framgångsrika spelombuden som toppar listorna varje år köper information/tips under bordet. Något inte många är medvetna om. Har en bekant vars vän har spelat med ett av de bästa ombuden i Sverige. Var inte ovanligt att de betalade 50-100 000:- för att få sista minuten tips. Men det är klart ingen pratar öppet om detta så jag förstår om ni inte tror på det, men tyvärr är det så det ligger till.
Jens är förresten ett solklart exempel på att man inte kommer långt med bara statistik och erfarenhet. Som sagt titta på hans facit dem senaste åren så ser ni hur det ligger till.
EDIT: För att sammanfatta så känner vi inte till dem bästa tipparna! De håller sig anonyma och har ett brett kontaktnät inom travsporten, de har tillgång till helt annan information än spelarkollektivet. Säger inte att alla betalar för det men många gör.
|
vilket bullshit......
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
|