Visa ett inlägg
Gammal 2017-04-18, 14:07   #3
mocka
 
Reg.datum: maj 2013
Inlägg: 262
Sharp$: 921
Standard

Thelma är klart bästa spiken i omgången. Var ju ruskigt bra senast!

Mach Number känns som en kul chansspik. Knepigt spår men klarar att göra en del själv.

I öppna V86-3 finns det flera singelprocentare som känns spännande. Blir det barfota runt om på 3,7,9 så tar jag lätt med dem.

Valley Brodde måste ha fin chans på spets och slut. Örjan tippar till och med sig själv som vinnare och det händer ju inte precis så ofta även fast han i princip alltid kör bra hästar.

Låter väldigt bra på Nobel Amok som alltid varit lovande och som gör första starten för Bergh. Läget är perfekt och det kan mycket väl vara spets och slut. Öppnar riktigt snabbt och första barfota bak. Borde rekordsänka med minst en sekund.

Många roliga singelprocentare i vidöppna V86-7. Kan bli helgardering. Måste ha med 4,5,8,9,10.

Hillustrious skulle jag aldrig spika. Vill se att han funkar först. Inte helt säkert att han kan hålla ut Star Advisor Joli heller. Om han eventuellt skulle spetsa så lär han väl få stenhårde Seedorf i dödens som maler på.
mocka är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat