Visa ett inlägg
Gammal 2017-06-30, 19:13   #3
Lazlo
Administrator
 
Lazlos avatar
 
Reg.datum: jan 2010
Inlägg: 4 305
Sharp$: 25138

NFL 2017-2018
Stats: 51 - 50 - 0
ROI: 111.25%
Vinstprocent: 50.50%

Standard

Citat:
Ursprungligen postat av anre24 Visa inlägg
Vad tror du om St Louis chanser mot Washington i natt?
Känns som en väldigt öppen och svårbedömd match.

Både Leake och Roark har haft det tufft i juni och känns väldigt osäkra. Samtidigt så har dom ungefär liknande nivå i grunden så det är en jämn pitchingmatchup på många sätt och vis.

Nationals har ju en av ligans bästa offensiver som gör att dom nästan alltid har fördel där men Cardinals offensiv har varit ganska het på slutet så även här är det nog jämnare än vad folk tror.

Cardinals liten favorit i kraft av hemmaplan kanske är korrekt men i jämna matcher så skulle man nog hellre sitta med ett av ligans bästa lag Nationals som underdog.

Jag låter bli helt dock då det känns ovisst men om jag tvingas välja så blir det Nationals!
__________________
Gå med i Sharps lag på
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
och
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
för att köpa våra experters andelar!
Lazlo är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat