Visa ett inlägg
Gammal 2017-12-30, 12:17   #13
Shooter
 
Shooters avatar
 
Reg.datum: okt 2011
Inlägg: 23 056
Sharp$: 39742
Standard

Dante Boko står med tre ben i mål. S&S. B.B.S. Sugarlight har sitt bästa bakom sig och nöjer sig nog med ryggen på Luddes häst. Västerboonthenews ger sig inte in i spetskörningen och kniper andraplatsen.

Justice Ås står också med tre ben i mål. Perfekt inmatchad i loppet, Master Crowe är inte på topp och värsta motbudet Slide So Easy har fått betydligt sämre spår. När Flemming kör kan Peter dra upp farten och sticka.

Lite oväntat att de här två inte är större favoriter på strecken än vad som är fallet. Sen ska det till en tredje spik. Ulriika Highness är också understreckad och har god chans, men jag vill egentligen inte ha en tredje favorit som spik. Waffle har väl vettig chans om Johan håller upp ledningen, men det känns som ett lurigt lopp. Niky Flax måste garderas om det ska bli vettig utdelning. I sista loppet vill jag ha lite garderingar. Systemet är inte riktigt klart, men på god väg.
Shooter är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat