Visa ett inlägg
Gammal 2010-01-21, 15:01   #56
RizZla
 
RizZlas avatar
 
Reg.datum: jan 2010
Ort: Ume
Inlägg: 850
Sharp$: 718


Stats: - -
ROI: %
Vinstprocent: %

Smile

Första CAF-spelen


17:00 Kamerun - Tunisien

Vi har sett det tidigare under detta mästerskap. Trenden i Afrikanska Mästerskapen har varit att dem bättre lagen har presterat i sista omgången av gruppspelet. Jag tror även idag att Kamerun spelar bort Tunisien. En mycket bättre spetskompetens än Tunisien.

"Tunisien har kniven mot strupen, och otroligt tråkiga nyheter att handskas med. Ousamma Darragi är skadad, hans naturlige ersättare på den offensiva mittfältsrollen Y. Msakni är även han borta från spel vilket lägger ett tungt ansvar på Nice spelaren C. Ben Saada. Den vänsterfotade mittfältaren kommer att spela en oerhört viktig roll i matchen och är den som får stå för de avgörande passningarna till anfallet.
Benradhia är avstängd till denna match och i hans ställe hoppar Souissi in." ( Saxat från http://www.svenskafans.com/varlden/a....asp?id=336518 )

Med denna information så kör vi in poletter på Kamerun.

1X2: 4 units på 1a, Kamerun till oddset 1,86.

RizZla är inte uppkopplad   Ge poäng