Visa ett inlägg
Gammal 2019-08-17, 11:53   #58
Stekel
 
Stekels avatar
 
Reg.datum: jan 2010
Ort: Karlstad
Inlägg: 12 167
Sharp$: 26752
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av SakanAA Visa inlägg
Kan inte banan ställa till det för hästarna i spets idag? I gårdagens V64 på Örebro var det väl ingen som vann från ledningen?
Citat:
Ursprungligen postat av olle Visa inlägg
Verkar inte som att regnet kommer hålla sig borta tyvärr. Ligger just nu ca 5 mil väster om Örebro och är sakta på väg österut. Just på Örebro brukar det ställa till det extra mycket med deras bana. Dom körde trav i går kväll. Kollade några av loppen i lopparkivet och noterade att det verkade vara en hel del hästar som inte verkade gilla banan då. Det hade vad jag sett kommit en del regn då med.

Inte hunnit läsa på mycket så det känns som läge att avstå om det inte ändrar sig med väderprognosen trots jättejackpotten på V75 spelet hos svenska atg.
Alltid ett koppel hästar som inte gillar Örebros bana. Och alltid några tränare som klagar på banan och säger att det var sista gången de anmälde dit. Men de kommer tillbaka. Gissar att Tarzan kommer att vädra sitt missnöje om hans hästar inte presterar. Men sitta tyst om det går hyggligt.

You gotta be in it to win it! Och när de äntligen betalar ut jackpottpengarna som du outtröttligt tjatar om att de "konfiskerar" så ska du inte vara med för att det kommer några millimeter regn. Unbelievable
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
ExtremtRik (+7)
Stekel är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat