Activated superspik! Racing vann fint från dödens senast men mötte då ingen Activated som kommer före i starten.
Armour As steker jag nog. Bästa kusken tveklöst men bricka 9 på sprint är inget plus i min bok. 1,2 räcker nog. Lite varning på Gomez.
Don Fanucci har tokbra segerchans såklart men 80% i ett försök med Örjan och 2-3% på några motbud bakom i fåhästarslopp. Man måste prova, tjänstefel att spika i den här omgången där det mesta av potentialen går i papperskorgen om mafioson vinner (Gudfadern jävla bra bok förresten, utöver filmerna som också är fina åtminstone de första två).
De bästa tränarna är bra att ställa iordning till de fina loppen. Så lite varning för både Criterion, Demononthe Hill och Amelie Grif i första som känns lite understreckade.
I sista kan det nog smälla lite. Grift Jr och Cobbys Olifant känns tappade på strecken.
__________________
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
|