Visa ett inlägg
Gammal 2021-01-02, 13:04   #44
NicklasA
 
Reg.datum: okt 2012
Inlägg: 439
Sharp$: 3138
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av viking90 Visa inlägg
Conrad har likt många andra tränare/kuskar börjat med att förmedla sina tankar om hästen form och dylikt via twitter...Finns en hel del tränare som ger utförliga "rapporter" numera på twitter!

Connie är optimistisk angående Gareth Boko (Connie är väl kanske överlag optimistik)..
"9 Gareth Boko (V75-3) blev stum till slut i comebacken, men har mått bra av loppet. Har känts betydligt bättre i jobben efter det, speciellt i sina två senaste, och han närmar sig sin toppformen. Norskt, rycktussar och amerikansk jänkarvagn. Ska räknas!"

Stefan Persson trodde på bra chans med Bravo Santana som nu dock är struken...Han varnar lite för Call me Brodda i sista. "7) CALL ME B fick välförtjänt utdelning på sin fina form sist. Snabb ut och obesegrad i ledn då taktik är given. Möter ju tuffare motstånd nu men hon är bra oxå! "

Johan Untersteiner har bytat bort sin röda dress?!?!?! Mot en svart med Cash Buddy logo så tar väl nåt lopp innan man vänjer sig med det...."Låna pengar utav oooooss, klicka in på Cash Buddy punkt se...."

Lycka till idag!
Det är ju kanon!! Och en som är grym på info är just Stefan Persson, som du nämnt. Kortfattat om sina uppsittningar och även ibland en snabb kommentar om andra hästar i loppen om han har kört dem tidigare. Även Wäjersten gör det bra (har säkert glömt flera andra)
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
viking90 (+10)
NicklasA är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat