försöker läsa ifatt vad som hänt och sagts om detta. har jobbat natt men håller mig vaken ett tag till för att backtracka mig i ämnet, sharps engagerar.
vad tänker man om detta citat från chatten tex
känns som ett konstigt sätt att se på sina ev. framtida sammarbetspartners, sharps är alltså själviska enligt nån på GB, var är respekten som borde finnas mellan dessa två parter. "since long gone" om ni frågar mig, och nu ska man samköra....nja. lite som de rödgrönas projekt typ.
måste plöja igenom mer.
hittar detta citat av KP: måste få kommentera den senare delan av vad KP säger.
vet naturligtvis inte om jag har rätt men skulle förvåna mig kraftigt om inte stora delar av alla som nu köper spelen hos GB är members här på sharps. så nån förflyttninga av "kundstocken" tror jag inte på. men det vissar sig väl när detta går i hamn om antalet medlemmar ökar i högre grad än normalt.
jag har inte röstat men känner mig så här långt försiktigt negativ till denna ide.
har egentligen mer att säga men känner mig trött nu och behöver sova efter nattskiftet. tror nog att denna diskussion fortsätter så man får fler chanser att yttra sig i ärendet.